Valér

Pogrebnyak és Toni az UEFA-kupa királya

2008.05.15. 14:55
Az orosz Zenit nemcsak az UEFA-kupát, de a sorozat egyik gólkirályát is a szentpétervári csapat adta.

Az orosz Zenit diadalával zárult az UEFA-kupa idei sorozata. A szentpétervári együttes úgy verte a döntőben 2-0-ra a skót Rangerst, hogy legeredményesebb játékosa, Pavel Pogrebnyak nem játszhatott a találkozón.

A játékos a Bayern elleni elődöntő visszavágóján - amelyen mellesleg két gólt szerzett - a vége előtt negyedórával teljesen felesleges szabálytalanság miatt kapott sárga lapot, ami eltiltással járt.

Pogrebnyak eredményes volt a Leverkusen elleni kiütéses győzelem alkalmával, és a Marseille ellen megnyert hazai 2-0 is az ő két találata után alakult ki.

Az orosz labdarúgóval holtversenyben végzett az élen a Bayern olasz támadója, Luca Toni, aki szintén tízszer talált be. A Getafe elleni negyeddöntő során összesen háromszor volt eredményes, de főként a visszavágó hosszabbításának utolsó öt percében szerzett két gólja marad emlékezetes, ez a továbbjutást jelentette csapatának.

Mögöttük a Leverkusen támadója, Stefan Kiessling végzett hét góllal, akit olyan játékosok követnek, akik csapata már a legjobb 32 között kiesett. Razak Omotoyossi és a svéd válogatottba visszacsábított Henrik Larsson a Helsingborg együttesében szerepelnek, egyaránt 6-6 gólt szereztek.

Hat gólt szerzett a Fiorentina román csatára, Adrian Mutu, míg a Bayern két német támadója, Miroslav Klose és Lukas Podolski 5-5 gólt vágott az idei sorozatban. A döntős Rangers játékosai alig 16-szor voltak eredményesek a 13 meccsük során, így nem meglepő, hogy senki nem tudott közülük az élmezőnybe kerülni.

Az UEFA-kupa eddigi legeredményesebb góllövője a Bayernt a jövő szezontól trenírozó Jürgen Klinsmann volt, aki a 95-96-os szezonban - amikor a bajorok meg is nyerték a kupát - 15-ször volt találatos. Az előző szezont Walter Pandiani nyerte 12 góllal.