15 °C
31 °C

Kiesett a Debrecen-verő macedón bajnok

2008.07.23. 14:29 Módosítva: 2008.07.23. 14:38
A Bajnokok Ligája első selejtezőfordulójának visszavágóin az utóbbi négy évben háromszor macedón bajnoki címet nyerő Rabotnicski otthon búcsúzott azeri ellenfele ellen. A feröeri NSÍ Runavik hiába támadta végig a meccset, csak egy gólt tudott rúgni a Dinamo Tbiliszinek, ez kevés volt a továbbjutáshoz.

Nem jutott tovább a Bajnokok Ligája második selejtező fordulójába a macedón Rabotnicski, miután hazai pályán 1-1-es döntetlen játszott azeri ellenfelével, így az Inter Baku idegenben rúgott góllal jutott tovább.

Hiába kezdett erősen a macedón csapat, az első félórában Bazse Iljoszki két ziccert is hibázott, az Inter gyakorlatilag ki sem jött saját tizenhatosa előteréből. Később magukra találtak a vendégek, de a második félidő elején a Rabotnicski jutott előnyhöz. Az ekkor már többet támadó Inter Baku a 77. percben egyenlített a cseh Bronislav Cervenka révén, aki az uruguayi Walter Guglielmone beadását értékesítette. Továbbjutott az Inter, a következő fordulóban a szerb Partizan Belgrád lesz az ellenfel.

Nem okozott gondot a Ventspils csapatának a walesi Llanelli legyőzése. Az első félidőben két perc alatt eldöntötték a továbbjutást. A hírek szerint Duncan Roberts, a vendégek kapusa nem állt feladata magaslatán. A Venstpils a norvég SK Brann ellen folytatja. Az FBK Kaunas is könnyedén lépett túl ellenfelén, a skót Rangers FC ellen már sokkal nehezebb lesz a második körben.

Nem sikerült a bravúr a feröeri bajnoknak. Ugyan legyőzte a Dinamo Tbiliszit az NSÍ, de a grúzok így is simán jutottak tovább a következő körbe, ahol a Panathinaikosz lesz majd az ellenfelük. A Tórshavnban, műfüvön lebonyolított mérkőzésen sokkal jobban játszott a hazai csapat, hazaiak kapusának, a pár hete 41. életévét betöltő Jens Martin Knudsennek szinte semmi dolga nem akadt. A jól ismert, bojtos sapkás kapus elmondta a meccs után: „Hihetetlenül jól játszottunk, ha helyzeteinket is értékesíteni tudjuk, meglett volna a bravúr.”

A moldáv bajnok kiütéssel nyert kazah ellenfele ellen. A Sheriffnek egygólos hátrányt kellett ledolgozni, de ez csak a második félidő közepére sikerült. Az Aktobe több mint egy órán át remekül őrizte sovány előnyét, aztán 13 perc alatt három gólt lőtt a hazai csapat. A Sheriff következő ellenfele a cseh Sparta Praha lesz.

A BL-seletezők visszavágóinak keddi eredményei:

Rabotnicski (macedón)-Inter Baku (azeri) 1-1 (Velkoski 46., ill. Cervenka 77. Továbbjutott az Inter Baku 1-1-es összesítéssel, idegenben rúgott góllal)

FK Ventspils (lett)-Llanelli (walesi) 4-0 (Kosmacovs 28., Rimkus 30., 76., Butriks 70. Továbbjutott a Ventspils, 4-1-es összesítéssel)

FBK Kaunas (litván)-Santa Coloma (andorrai) 3-1 (Pilibatis 15., 90., Zelmikas 20., ill. Urbani 32., 11-esből. Továbbjutott az FBK Kaunas, 7-2-es összesítéssel)

NSÍ Runavik (feröeri)-Dinamo Tbiliszi (grúz) 1-0 (Elttör 16. Továbbjutott a Dinamo Tbiliszi, 3-1-es összesítéssel)

Sheriff (moldáv)-Aktobe Lento (kazah) 4-0 (Kuchuk 65., Aleksejev 76., Erokhin 78., Picusciac 90. Továbbjutott a Sheriff, 4-1-es összesítéssel).