34 °C

Kilencet lőtt a Göteborg

2008.07.24. 13:50
Az első selejtezőkör három legerősebbnek vélt csapata, az IFK Göteborg, a Dinamo Zagreb és az Artmedia is könnyedén jutott tovább. Váratlanul ment tovább a finn Tampere United és az ír Drogheda.

Sikerrel vette története első BL-párharcát az ír Drogheda United és a bosnyák FK Modricsa. Az első találkozón szoros eredmény után többen a Podgorica továbbjutására voksoltak, de a montenegrói együttes nem tudta ledolgozni egygólos hátrányát a finn Tampere Uniteddel szemben. Nyolc perc után már a vendégek vezettek, a Podgorica a végén tudott egyenlíteni, de ez kevés volt a továbbjutáshoz.

A Tampere a következő fordulóban az Artmedia csapatával találkozik, akik kettős győzelemmel verték ki máltai ellenfelüket. A találkozó irreális körülmények között zajlott, végig szakadó esőben mérkőztek a felek.

Már az első percben eldöntötte a Valur elleni mérkőzését a BATE, a fehérorosz csapat kettős győzelemmel jutott tovább és az Anderlecht ellen folytatja. A ciprusi bajnok is megnyerte mindkét mérkőzését, a Pjunyik egyszer sem tudta bevenni a 17-szeres albán válogatott Adrian Beqaj kapuját. Bár a Pjunyik végigtámadta a mérkőzést, gólt csak az Anorthoszisz tudott lőni. A ciprusiak ellenfele a Rapid Wien lesz.

Az NK Domzale másodszorra már könnyedén nyert a luxemburgi F91 ellen, a Dinamo Zagrebbel meccselnek a következő körben, akik némi meglepetésre csak egy döntetlenre voltak képesek az északír Linfield ellen. Mandzukic korai gólját a második félidő elején Michael Gault egyenlítette ki.

Az IFK Göteborg két meccs alatt kilenc gólt rúgott a san marinói ellenfelének, a 16 éves Nicklas Bärkroth megint két gólt lőtt. Legközelebb már komolyabb ellenállásra számíthat a svéd bajnok, ugyanis az FC Basel ellen játszanak.

Az első meccsen Tiranában nyert a bosnyák Modricsa, a visszavágón kis híján ráfáztak. A 73. percben a Dinamo szerzett vezetést, több gólhelyzetük is volt, hogy a második, már hosszabbítást érő gólt is megszerezzék. Az utolsó két percben két gólt lőtt a Modricsa, így kivívta a továbbjutást, a dán AaB Aalborg ellen lépnek legközelebb pályára.

A Dorgheda United hazai mérkőzése után vendégként is győzni tudott a Levadia Tallinn ellen, így nagy meglepetésre továbbjutottak, a Dinamo Kijev ellen szerepelnek majd. Gartland a 47. percben értékesítette Paul Keegan átadását, majd 19 perccel később az észtek maradék esélye is elszállt, miután Vadim Petrenko második sárgáját is megkapta.

A BL első selejtező fordulójának visszavágói

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Tampere United (finn) 1-1 (Beciraj 81., ill. Myntti 8. Továbbjutott a Tampere United 3-2-es összesítéssel)

Valur Raykjavik (izlandi)-BATE Boriszov (fehérorosz) 0-1 (Sztaszevics 1.. Továbbjutott a BATE, 3-0-s összesítéssel)

Pjunyik Jereván (örmény)-Anorthoszisz (ciprusi) 0-2 (Citaisvili 29., Frusszosz 86. Továbbjutott az Anorthoszisz 3-0-s összesítéssel)

NK Domzale (szlovén)-F91 Dudealnge (luxemburgi) 2-0 (Zinko 65., 84. Továbbjutott a Domzale 3-0-s összesítéssel)

FK Modricsa (bosnyák)-Dinamo Tirana (albán) 2-1 (Zafirovics 89., Vasziljovics 90., ill. Xhafaj 73. Továbbjutott a Modricsa 4-1-es összesítéssel)

Artmedia (szlovák)-FC Valletta (máltai) 1-0 (Farkas 32. Továbbjutott az Artmedia 3-0-s összesítéssel)

IFK Göteborg (svéd)-Murata (san marino-i) 4-0 (A. Johansson 15., Bärkroth 52., 74., Karisik 71. Továbbjutott az IFK Göteborg 9-0-s összesítéssel)

Levadia Tallinn (észt)-Drogheda United (ír) 0-1 (Gartland 47. Továbbjutott a Drogheda 3-1-es összesítéssel)

Dinamo Zagreb (horvát)-Linfield (északír) 1-1 (Mandzukic 3., ill. Gault 54. Továbbjutott a Dinamo Zagreb 3-1-es összesítéssel.