Lukács
20 °C

Magyarország-Dánia 0-0 (0-0)

2008.09.06. 19:20 Módosítva: 2015-05-21 04:21:27
Gyenge meccsen, közepes játékkal, közepes rivális ellen értékes pontot szerzett a futballválogatott. Koeman kapitány szerint ez volt a maximum, volt egy ziccerünk, a dánoknak kapufájuk. A bíró utolsó sípszava megváltás volt mindenkinek.

Budapest, Puskás Ferenc-stadion, vezeti: Alain Hamer (luxemburgi)

Magyarország: Babos - Bodnár, Vanczák, Juhász, Szélesi - Vadócz, Dárdai - Gera, Hajnal, Dzsudzsák (Torghelle, 46.) - Huszti (Rudolf, 89.). Szövetségi kapitány: Erwin Koeman.

Dánia: S. Andersen - Cristopher Poulsen, M. Laursen, Agger, Jacobsen - Christian Poulsen, D. Jensen, Vingaard (Boring, 61.) - Rommedahl, Tomasson (Retov, 66.), Bendtner (Nygaard, 86.). Szövetségi kapitány: Morten Olsen.

Sárga lap: Dzsudzsák (10.), Torghelle (56.), Gera (64.), Babos (74.) ill. Laursen (16.), Christopher Poulsen (60.), Christian Poulsen (74.)

1. perc: A magyarok kezdték a mérkőzést.

2. perc. Gerát kell ápolni, Vingaard vágta állon a magyar játékost könyökkel.

5. perc: Az első öt percben a dánok birtokolják többet a labdát, gyakorlatilag a félpályán sem nagyon jutunk át. Az első szöglet a dánoké, de szerencsénkre veszélytelen volt.

7. perc: Huszti és Gera remek rövidpasszos játékkal kerültünk veszélybe.

8. perc: Első szögletünk kis híján gólt hozott, de Gerát elnyomták a dán védők, két perc alatt a második szögletet rúgjuk. Kijöttünk a szorításból, az már most látszik, hogy a gyorspasszos játékkal a dán védők mögé tudunk kerülni.

10. perc: Dzsudzsák kapott sárgát.

14. perc: Rommedahl beadása után Vingaard esett össze a 16-oson belül, szó sem lehetett 11-esről.

16. perc. Martin Laursen is sárgát kapott, Gerát kaszálta el. Remek helyről jön a szabadrúgás.

17. perc: Az első kapuralövésünk. Hajnal szabadrúgását védte a dán kapus.

20. perc: A dánok is visszább húzodtak az elmúlt tíz percben nem nagyon jutnak el a magyar 16-osig.

23. perc: Hatalmas helyzet maradt ki. A nagyon motiváltan játszó Huszti ballábas bombáját védte Andersen.

25. perc: Bendtner rúgott a labda mellé, Vanczák rendesen lemaradt róla. Ez is helyzet volt.

29. perc: Megint gyönyörű támadást vezettünk. Hajnal, majd Gera volt a labda útja, Vadócz remek ollózással veszélyeztetett.

30. perc: Óriási mázlink volt. Jensen tette a labdát Bendtner elé, aki a baloldai kapufát találta el.

Galéria

33. perc: A félidő második felére megint feljöttek a dánok. Többnyire védekezünk, gyors kontrákkal próbáljuk meglepni ellenfelünket, kevés sikerrel.

37. perc: Nem tudunk a dán 16-os elé kerülni, Huszti elképesztő sokat dolgozik, de nincs társa, egy csatárral négy dán védő ellen nagyon nehéz lesz.

40. perc: Lausen saját kapusát hozta nehéz helyzetbe. Majdnem öngól lett a vége.

43. perc. Hihetetlen nagy helyzetet hagytunk ki. Laursen óriási hibájából Huszti lépett ki, de belebikázta a kapusba a labdát, amikor passzolni is lehetett volna akár. Óriási ziccer volt.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

46. perc: Szünet. Nem játszottunk jól, de olyan rosszul sem az első félidőben. Egy biztosan látszik, egy csatárral sosem fogjuk ezt a meccset megnyerni. A csapat egésze dicsérhető küzdeni tudásáért, de közülük is Huszti emelkedett ki, még hogyha azt a nagy lehetőséget értékesítette volna. Hajnal és Dzsudzsák egyelőre haloványabb a többieknél.

Második félidő

A szünetben cseréltek a mieink, Dzsudzsák helyett Torghelle folytatta, dánok nem cseréltek.

46. perc: Torghelle harcias játékkal és egy szabálytalankodással mutatkozott be.

50. perc: Gyűrik egymást a csapatok különösebb eredmény nélkül. Gera 30-ról próbálkozott, messze fölé.

52. perc: Gera adta el a labdát a 16-osunk előtt, a dánok addig passzolgattak, míg oda lett a helyzet.

53. perc: Már megérte Torghellét behozni. Huszti tette le Torghellének, aki elől az utolsó pillanatban mentettek.

56. perc: Ez egy kicsit nevetséges. A szöglet előtti fogócska után Torghelle kapott sárgát.

59. perc: Megint veszélyes helyről rúghattunk szabadot. Huszti beadása azonban lepattant a védőkről.

60. perc: Christopher Poulsen kapott sárgát kezezésért.

61. perc: Vingaard helyett Jonas Borring folytatja.

64. perc: Egyre többet van a labda dánok téfelén, ügyesen játsszuk meg a széleket, a koncentrációval van már csak gond. Gera is megkapta a sárgáját.

66. perc: Juhász elől az utolsó pillanatban fejelték el a labdát, újabb lehetőségünk maradt ki. Tomasson helyett Retov állt be.

69. perc: Nyomunk, megyünk előre becsülettel. Talán ha nem a beívelésekkel próbálkoznánk a 190 centis dán védők ellen, eredményesebbek is lehetnénk.

71. perc: A dánok számára egyértelmű a cél. Nem szabad gólt kapni, ezért aztán a védekezésre fordítják energiájuk nagy részét. Fölényben vagyunk, de nem tudjuk egyelőre áthágni a dán védőfalat.

73. perc: A védő Jacobsenről feledkeztünk meg, szerencsére egy védő lábáról szögletre pattant a labda.

74. perc: Babos és Christian Poulsen kapott sárgát.

75. perc: A dán védők hozták megint helyzetbe a magyar csatárokat. Nem figyeltünk. Aztán egy perc múlva Laursen még a saját kapusa mellett is elvitte a labdát. Meg lehetne zavarni ezeket a dán fiúkat, néhány alkalommal a magabiztosság halvány jele sem fedezhető fel a játékukban.

79. perc: Hajnal lőhetett volna 25 méterről, helyette passzolt, rosszul.

83. perc: Közben a svédek Tiranában ikszeltek az albánok ellen. Ez nem rossz hír.

86. perc: Egyre nagyobb gondban a vendég védők. Szögletet rúghatunk, majd még egyet, de közben csere a dánoknál. Bendtner helyett Nygaard a pályán.

89. perc: Rudolf Gergely jön be. Sok időt nem kapott a Debrecen csatára. Az egyik legjobb magyar, Huszti ment le.

Vége. Maradt a 0-0. Reális eredmény született, de ha egy kicsit támadóbb felfogásban, no meg ennek megfelelően olyan csapattal állunk ki, könnyedén verhető lett volna ez a dán csapat. Akiknek még a Morten Olsen-féle válogatottról voltak illúziói, nagyot csalódtak, mert ez a dán válogatott csak nevében hasonlít a korábbi nagyokra.