9 °C
19 °C

A Real Madrid belőtte 5000. bajnoki gólját

2008.09.15. 11:43 Módosítva: 2008-09-15 12:18:36
A kis csapatok remek hétvégéjét hozta a spanyol élvonal, a Liga BBVA 2. fordulója. A bajnoki címre esélyesek közül kikapott az Atlético Madrid, a Barcelona nem tudta legyőzni a Racingot, a Real Madrid és a Sevilla is csak nagy csatában, nem kis szerencsével nyert a Numancia és Sporting ellen.

A hétközi BL-fordulóra készülődő spanyolok közül a Barcelona és az Atlético Madrid is szombaton lépett pályára. A Barcelonában két nagyon tehetséges fiatal játékos mutakozott be. Sergi Busquets és Pedrito először szerepelt a kezdőcsapatában, mindkettőt Guardiola hozta fel a B-csapatból.

A Barcelona gyakorlatilag végigtámadta a meccset, voltak pillanatok, amikor kilenc santanderi játékos védekezett saját 16-osán belül. Mégsem sikerült a gólszerzés, csak Messi beállítása után, és az argentin klasszisnak is csak büntetőből. Eto’o és Xavi két méterről sem volt képes gólt szerezni, nem egy alkalommal óriási bravúrral hárított a Racing kapusa, Tono. Egy szabadrúgás után, szerencsés körülmények között született meg a Racing egyenlítő találata, Garay szabadrúgásába Perreira tette bele a lábát, a labda így akadálytalanul jutott a kapuba.

A Barcelona képtelen volt megújulni, ráadásul a fehérorosz Hlebet is elveszítették, akit egy kemény belépő után a 40. percben le kellett cserélni. Guardiola csapata idén még nem nyert bajnoki mérkőzést, ami a remek felkészülés után hatalmas meglepetés.

A Valladolid vendége volt az Atlético Madrid, és már a 28. percben kétgólos hátrányba került. Hiába támadott többet a fővárosi alakulat, Agüero csak szépíteni tudott.

Hatalmas csatát vívott a Real Madrid és a Numancia. A soriai kiscsapat, amely a spanyol bajnokságban a szinte csak baszkokkal szereplő Athletic Bilbao mellett egyedüliként kizárólag spanyol játékosokat foglalkoztat, kis híján megtréfálta a Realt.

Az első félidő első felében kétszer is vezetést szerzett, nem is akármilyen gólokkal, de előbb Guti egyenlített némi szerencsével - ez volt a Real Madrid 5000. bajnoki gólja -, majd Higuaín is egalizálni tudott.

Jubileumi gólok

A mostani négy góllal a Real Madrid 5003 bajnoki találatnál jár. A második az örökranglistán a Barcelona, ők 4936-nál tartanak. A harmadik az Athletic Bilbao, a baszkok 4164 gólt lőttek eddig.

A Real Madrid története első bajnoki gólját Morera szerezte, 100-at Leoncito, az 500. találat Alday nevéhez fűződik. További jubileumi gólok szerzői: Pahino (1000.), Gento (2000.), Juanito (3000.), Zamorano (4000.) és Raúl (4500.).

Az utolsó tíz percben két újabb góllal találattal ellépett a Madrid, de a Numancia nem adta fel, a második félidőben szépített, és a végén az egyenlítés is majdnem összejött. A csapatot elkisérő mintegy 2000 szurkoló felállva tapsolta kedvenceit a találkozó lefujása után.

Majdnem meglepetést okozott a Sporting Gijón is, amely 20 perc után 2-0-ra vezetett a Sevilla otthonában. Kanouté vezérletével azoban fordítottak a hazaiak, és hiába rúgott három gólt a Rapid Wientől érkező horvát Mate Bilic, nyert a Sevilla. A Valenciának már nem volt ekkora szerencséje. Az Almería kétszer is vezetett, a vendégek egy ponttal voltak kénytelenek beérni. A Mallorca ellen döntetlent játszó Osasuna ezúttal sem nevezte keretébe a liga egyetlen magyarját, Vadócz Krisztánt.

Liga BBVA, 2. forduló

Szombaton: Barcelona-Racing Santander 1-1 (Messi 71., 11-esből, ill. Jonathan 77.), Valladolid-Atlético Madrid 2-1 (Vivar Dorado 4., Baraja 28., 11-esből, ill. Agüero 55.), Sevilla-Sporting Gijón 4-3 (Chevantón 21., Kanouté 36., 60., Maresca 37., ill. Bilic 17., 19., 45., 11-esből). Vasárnap: Getafe-Real Betis 0-0, Málaga-Athletic Bilbao 0-0, Mallorca-Osasuna 1-1 (Adúriz 15., ill. Portillo 84.), Real Madrid-Numancia 4-3 (Guti 19., Higuaín 26., van der Vaart 34., Cisma 40., öngól, ill. Moreno 7., Barkero 22., Moreno 57.), Recreativo-Espanyol 0-1 (Luis García 84.), Alemría-Valencia 2-2 (Piatti 20., Negredo 40., ill. Alexis 35., David Villa 69.), Villarreal-Deportivo 1-0 (Cazorla 27.).