-1 °C
0 °C

A Liverpool leégett otthon a Stoke ellen

2008.09.20. 21:03 Módosítva: 2008-09-20 21:28:55
A 'Pool nem tudta megverni otthon a Stoke-ot, így csak néhány óráig vezette az angol bajnokságot, az Arsenal ugyanis 3-1-re legyőzte idegenben a Boltont, és ezzel az élre állt a Premier League-ben. Gera végig játszott a Blackburnben kikapó Fulhamben.

Néhány órára élre állt az angol bajnokságban, mégsem elégedett a Liverpool, hiszen csak döntetlent játszott hazai pályán a Stoke Cityvel, ráadásul az esti mérkőzésen idegenben nyerő Arsenal is megelőzte őket. Pedig jól indult a mérkőzés, Gerrard már a 2. percben eredményes volt, de a játékvezető partjelzője intésére, és mindenki általános megdöbbenésére les miatt nem adta meg. A Liverpool csapatkapitánya azért is fájlalhatja külön a gól érvénytelenítését, mert ez lett volna a 100. Premier League gólja.

A frissen feljutott Stoke, ha nem is magabiztosan, de mindenesetre szilárdan védekezett, támadások vezetésére azonban nem maradt energiájuk. Szerencséjükre a Liverpool támadói egymást alulmúlva hibázták el ziccereiket.A mérkőzésen elképesztő fölényben játszottak a hazaiak, és szinte percenként szerezhettek volna gólt, de sem Torres, sem a játékát sehogy nem találó Robbie Keane nem tudott túljárni a remekül védő Sörensen eszén.

Maradt a gól nélküli döntetlen, amivel a Liverpool megelőzte a Chelsea-t, mely vasárnap lép pályára a Manchester United elleni rangadón. Benitez csapatát a remek szezonkezdet és a meggyőző BL-bemutatkozás után már sokan a bajnoki cím egyik esélyesének látják, ehhez azonban nagyon fontos lenne a kiscsapatok ellen is megfelelő koncentrációval játszaniuk, ami, úgy tűnik, egyelőre idén sem megy zökkenőmentesen.

Kikapott Blackburnben a Gera Zoltánnal felálló Fulham. A magyar játékos végigjátszotta jobbára védekező csapatában a mérkőzést, mely sokáig úgy tűnt, döntetlennel zárul, de a 84. percben Matt Derbyshire betalált, és ezzel két vereség után győzelemhez segítette a Roverst. A mérkőzés legjobbja a chilei irányító, Villanueva volt, de a Fulham előtt is több helyzet adódott, ám ezeket a rossz napot kifogó Bobby Zamora mind kihagyta.

Gianfranco Zola, az egykori olasz válogatott csatár egyike azon kevés olasz játékosnak, akik remek karriert futottak be Angliában játékosként, ahova most a West Ham United edzőjeként tért vissza. A bemutatkozás remekül sikerült, a londoni munkáscsapat 3-1-re legyőzte a Newcastle Unitedet, és két gólt is szerzett Zola honfitársa, a Torinóból szerződtetett Davide Di Michele. A Newcastle gólját Michael Owen szerezte egy gyönyörű lefordulás utáni hajszálpontos lövéssel.

A játéknap utolsó mérkőzésén az Arsenal korán hátrányba került a Bolton vendégeként, de Davies gólja után hatalmas fölényben játszva (két percen belül két kapufát is lőttek) még az első félidőben megfordították a meccset. Előbb Eboue lőtt (lesgyanús) gólt Adebayor áltépős csele után, egy perccel később pedig Bendtner pofozta be közelről Denilson remek beadását.

A második félidőben a Bolton előtt is adódott ziccer, Almunia hibáját azonban nem tudta kihasználni Vaz, a lefújás előtt percekkel pedig a londoniak bebiztosították győzelmüket. Az egyenlítésért támadó hazaiakat lekontrázták, Adebayor pedig remek labdával szolgálta ki Denilsont, aki gólpassza után eldöntötte a mérkőzést. Élre állt az Arsenal a Premier League-ben, de a Chelsea még előzhet, ha vasárnap megveri a Manchester Unitedet.

Premier League, 5. forduló

Liverpool-Stoke City 0-0
West Ham United-Newcastle United 3-1 (Di Michele 8., 37., Etherington 53., ill. Owen 67.
Bolton Wanderers-Arsenal 1-3 (Davies 14., ill. Eboue 26., Bendtner 27., Denilson 87.)
Blackburn Rovers-Fulham 1-0 (Derbyshire 84.)