Teréz
23 °C

29 éve nem kapott ennyit a Bayern

2008.09.21. 19:33 Módosítva: 2008-09-21 19:43:02
Két döntetlen és egy vereség, illetve az Anorthoszisz elleni szégyenletes BL-produkció után fantasztikus játékkal nyert a Werder a Bayern otthonában a Bundesliga 5. fordulójában. A bajnokságban már csak a Schalke és a Wolfsburg veretlen.

Húsz hazai veretlen mérkőzés után szenvedett vereséget hazai pályán a Bayern München, ráadásul nem is akárhogyan. A Werder Bremen négy év után nyert és története során először rúgott öt gólt Münchenben. A legtöbb eddig négy volt, még 1991-ben.

A Bayernt legutóbb 1979-ben ütötték ki ennyire otthonában, akkor a Bielfeld 4-0-ra nyert, öt gólt legutóbb 1974-ben kapott saját stadionjában, a Kaiserslautern ért el ugyanilyen eredményt, mint most a Werder (2-5). A legnagyobb verésben 1976. október 9-én volt részük a németeknek, akkor a Schalke 7-0-ra tudott nyerni a Bayern otthonában, Klaus Fischer akkor egymaga négy gólt lőtt Sepp Maiernek.

Jürgen Klinsmann, a csapat edzője roppant csalódottan nyilatkozott a meccs után. „Csak annyit mondtam a csapatnak a mérkőzés után az öltözőben, hogy padlóra kerültünk, de innen fel kell és fel is tudunk állni. Ezt szerdán a Nürnberg elleni kupameccsen be is bizonyíthatja a gárda.”

A Bayern eddigi öt legnagyobb hazai veresége

1976.10.09.: Bayern-Schalke 0-7
1979.03.10.: Bayern-Bielfeld 0-4
1967.12.09.: Bayern-Duisburg 0-4
1974.11.09.: Bayern-Kaiserslautern 2-5
2008.09.20.: Bayern-Werder 2-5

Franz Beckenbauer, a klub tiszteletbeli elnöke részese volt a klub története legnagyobb hazai vereségénak a Schalke ellen. A Bayern akkor csak a hetedik lett a szezon végén, de a csúfos kudarcot követő héten már nyerni tudtak, éppen a Werder otthonában.

A fordulót a Leverkusen-Hannover párharc nyitotta, amelyen a legutóbb remeklő Huszti Szabolcs és társai hatalmas pofonba szaladtak bele. Bruno Labbadia csapata, a Bayer Leverkusen kezdett jobban. Húsz percnyi játék után Patrick Helmes előbb gólpasszt adott Rolfesnak, majd Renato August középre gurítását értékesítette. A 24 éves német csatár aztán klasszikus mesterhármast ért el a meccsen, hiszen a második félidőben 7 perc alatt újabb két gól szerzett. Husztit a szünetben lecserélte edzője.

Nehezen, egy öngólnak köszönhetően nyert a Schalke a Fankfurt ellen és szintén egy góllal diadalmaskodott a Hertha is. A berliniek a Mönchengladbach otthonából hozták el a három pontot, Dárdai Pál a kispadról figyelte a mérkőzést.

A hétközi UEFA Kupa-forduló miatt vasárnapra három összecsapás maradt. A Dormund a hétközi kupakudarcot követően Mannheimbe, a Hoffenheim otthonába utazott. Bosnyák játékosok nagy napja volt a meccs. Vedad Ibisevics két gólt is szerzett, Szejad Szalihovics egészen kiválóan irányított és pazar szabadrúgás gólt lőtt. A Hoffenheim a végén kiütötte a Dortmundot, az újonc továbbra is remekül helytáll, a Schalke mögött a második helyen állnak. Hajnal Tamás ezúttal végig a kispadon ült, Lőw Zsoltot nem is nevezte a Hoffenheim.

A Wolfsburgnak mindössze félóra kellett a Hamburg padlóra küldéséhez. A Stuttgart nagyon nehezen lendült bele, a vendég Karlsruhe korai gólját még negyedórán belül kiegyenlítették, de a vezető gól nagyon nehezen született meg. Végül Gomez lesgyanús körülmények között fordított, a kegyelemdöfést Marica adta meg a végére teljesen elfáradt vendégeknek.

Bundesliga, 5. forduló

Pénteken:

Bayer Leverkusen-Hannover 4-0

Szombaton:

Bielefeld-FC Köln 2-0 (Kamper 74., McKenna 77., öngól)

Bayern München-Werder Bremen 2-5 (Borowski 71., 85., ill. Rosenberg 30., 67., Naldo 45., Özil 54., Pizarro 59.)

Mönchengladbach-Hertha 0-1 (Kacar 11.)

Energie Cottbus-Bochum 1-1 (Sörensen 13., ill. Jahia 47.)

Schalke-Eintracht Frankfurt 1-0 (Ochs., 41., öngól)

Vasárnap:

Wolfsburg-Hamburg (Dejagah 15., Madlung 22., Grafite 28.)

VfB Stuttgart-Karlsruhe 3-1 (Khedira 22., Gomez 68., Marica 87., ill. Freis 8.)

Hoffenheim-Borussia Dortmund 4-1 (Ibisevics 5., 47., Szalihovics 25., Carlos Eduardo 67., ill. Felipe Santana 91.)