Natália
1 °C

Van der Vaart hihetetlen gólt sarkazott

2008.09.25. 10:20
A Real könnyedén, a Barcelona nehezen nyert a spanyol bajnokság szerda esti mérkőzésein. A német kupában Hajnalék nyerték a magyarok csatáját Dortmundban. Angliában kiesett a Manchester City a ligakupából, Buzsákyval jutott tovább a QPR az Aston Villa otthonában.

A Sporting Gijón két meccs alatt 13 gólt kapott. Az újoncnak igen kellemetlen volt a sorsolása, négy nap alatt kellett játszania a Barcelonával és a Real Madriddal is. A Barca Gijónban hatot rúgott, most pedig a Real Madrid végezte ki a Sportingot.

Egy óra kellett Raúléknak a gólzáporos sikerhez. A 18. percben egy gyönyörű akció végén van der Vaart indította el a gólok sorát. A holland még kettőt tett hozzá. A végén Raúl is duplázni tudott.

Hiába vezetett már két góllal is a Barcelona, a vége nagyon szoros lett. A Betis elleni összecsapás második félidejében a vendégek nyolc perc alatt kiegyenlítettek, és az utolsó negyedórában az eredmény tartására rendezkedtek be. Ez a két gól volt idén az első kettő a Betistől. Hiába próbálták a vendégek tartani az eredményt, a 71. percben beállt Gudjohnsen a nyolcvanadikban eldöntötte a meccset. Az utóbbi időben remeklő Barca ezúttal is csak háromnegyed ház előtt játszott.

Ezúttal kimaradt az Osasuna kezdőjéből Vadócz Krisztián. Csapata a Deportivo ellen játszott 0-0-s döntetlent. Az esélyesek közül magabiztosan nyert a Sevilla, az Atlético Madrid és a Villarreal.

Németországban a Dortmund-Hertha összecsapás volt a DFB Kupa 2. fordulójának slágermeccse. Hajnal Tamás a kezdőben kapott helyet, de csak egy óra jutott neki Jürgen Klopptól. A Herthában Dárdai a kispadról nézte a 120 perces csatát. A mérkőzés a 104. percben dőlt el, a Hajnal helyett beálló Sahin szabadrúgása után a három perce pályán lévő Klimowicz talált a kapuba, a Dortmund jutott tovább. Az első osztályú csapatok közül a Hertha és a Bielfeld mellett az újonc Hoffenheim is kiesett, amelyet a másodosztály bajnoki címére hajtó Freiburg győzött le könnyedén.

Búcsúzott az angol ligakupából a Manchester City. A rendes játékidő utolsó előtti percében egyenlített a Brighton, majd a hosszabbítás ötödikjében a vezetést is megszerezte. Úgy tűnt, 120 perc után véget ér a csata, de Ireland kevéssel a vége előtt egyenlített. A Manchester így is kiesett, 11-esekkel. A hazaiak nem hibáztak egyet sem, Kuipers Ball és Richards büntetőjét is megfogta.

Buzsáky Ákos kezdőként kapott szerepet a Quens Park Rangers csapatában, a londoni gárda óriási meglepetésre kiverte a Premier League-ban kitűnően rajtolt Aston Villát. Buzsákyt a 81. percben cserélte le edzője. Pavljucsenko megszerezte első angliai gólját, a Tottenham négy perc alatt kettőt szerezve idegenben verte ki a Newcastle-t.

Eredmények

Liga BBVA, 4. forduló

Barcelona-Betis 3-2 (Eto’o 17., 23., Gudjohnsen 80., ill. Monzon 59., José Mari 67.), Osasuna-Deportivo 0-0, Villarreal-Racing Santander 2-0 (Capdevila 28., J. Llorente 32.), Getafe-Atlético Madrid 1-2 (Albin 75., ill. Sinama Pongolle 29., Cortes 82., öngól), Real Madird-Sporting Gijon 7-1 (van der Vaart 18., 33., 47., Higuaín 37., Robben 52., Raúl 59., 64., ill. Kike Mateo 54.), Sevilla-Espanyol 2-0 (Maresca 57., Chevantón 85.).

Német Kupa, 2. forduló

Offenbach-Karlsruhe 0-2 (Jasvili 45., Porcello 58.), Oberneuland-Wolfsburg 0-7 (Dzeko 15., 20., 57., 75., M.Schäfer 26., Dejagah 67., Caiuby 89.), Wehen-Alemannia Aachen 1-0 (König 72.), Borussia Dortmund-Hertha 2-1 (Frei 7., 11-esből, Klimowicz 104., ill. Pantelics 22.), Hamburg-Bochum 2-0 (Petric 9., 92.), CZ Jena-FSV Frankfurt 1-0 (N. Petersen 25.), VfB Stuttgart-Arminia Bielefeld 2-0 (Cacau 17., Marica 65.), Bayern München-Nürnberg 2-0 (Klose 7., Borowski 69.), Freiburg-Hoffenheim 3-1 (Schwaab 68., Tüker 84., Idrissou 89., ill. Szalihovics 36., 11-esből).

Angol Ligakupa, 3. forduló

Brighton &Hove-Manchester City 2-2 (Murray 89., Anyinsah 95., ill. Gelson Fernandes 64., Ireland 108., 11-esekkel 5-3), Portsmouth-Chelsea 0-4 (Lampard 36., 11-esből, 49., Malouda 45., Kalou 64.), Newcastle-Tottenham 1-2 (Owen 90., ill. Pavljucsenko 62., O’Hara 66.), Aston Villa-Queens Park 0-1 (Stewart 58.), Ipswich-Wigan 1-4 (Walters 61., ill. Cattermole 52., Kapo 64., Scharner 70., H. Camara 90.), Blackburn-Everton 1-0 (Olsson 10.).