12 °C
26 °C

Huszti gólja győzte le a Bayernt 1-0-ra

2008.09.27. 18:47 Módosítva: 2008-09-27 19:10:31
Hajnal remek játéka mellé hatalmas gólt szerzett, majd gólpasszt adott, így a Dortmund 3-0-ra verte a Stuttgartot. A Hannover a Bayern München ellen nyert, mindkét magyar gólja benne lesz a hét 10 legszebb Bundesliga-találatában.

Huszti Szabolcs a Hannover, Hajnal Tamás a Dortmund győzelméért tett sokat, előbbi szabadrúgásból lőtt győztes gólt a Bayern München ellen, utóbbi hatalmas lövéssel vezető gólt szerzett, majd gólpasszt is adott, és több remek megmozdulása akadt.

hajnaltamas
Hajnal Tamás

A hannoveri támadót a 23. percben Van Bommel rúgta fel a tizenhatos jobb oldalánál, Huszti a szabadrúgásból gyönyörűen visszahúzta a labdát a rövid sarokba, Rensingnek esélye sem volt az erős és pontos lövés hárítására. Több gól nem esett, a bukdácsoló Hannover nagyon fontos győzelmet aratott, a csapat feljött a 12. helyre, a Bayern viszont a 9. helyig csúszott vissza.

A Dortmund Hajnal Tamással a kezdőcsapatában lefutballozta a pályáról a Stuttgartot, már a 11. percben előnybe kerültek a hazaiak: a magyar játékos a félpályán épphogy túl átvett egy labdát, kapura fordult vele, majd 30 méterről elképesztően nagy gólt lőtt a hiába vetődő Lehman kapujának bal oldalába. Hajnal a 20. percben gólpasszt adott, igaz, a szabadrúgására érkező Santana lekönyökölte a stuttgarti kapust, így tudott a kapuba fejelni.

A Dortmund kétgólos előnyénél sem állt le, több helyzetet alakított ki és sokkal jobban játszott az impotens csatárjátékot mutató Stuttgart ellen. Hajnal rúghatott volna még gólt, de egyszer felpattant előtte a labda, egy másik esetben pedig mellé lőtt, miután egy gyönyörű csellel helyzetbe hozta magát. A mérkőzést teljesen megérdemeltén nyerték meg a hazaiak, akik az ötödik helyre jöttek fel.

A Dárdai nélkül felálló Hertha meglepetésre kikapott Berlinben a Cottbustól, Dárdai Pált a hajrában becserélték, de az eredmény már nem változott, a 71. percben esett Jelic-góllal győztek a vendégek, akik ezzel elkerültek a kiesőhelyről.

Kilenc gólt hozott a Werder Bremen és a Hoffenheim meccse, melyet végül a hazaiak nyertek meg 5-4-re. A brémaiak már 4-1-re vezettek a szünetben, mégis izgalmasan alakult a hajrá, hiszen Compper 71. percben szerzett góljával egyenlítettek a vendégek. A Hoffenheim végül mégsem szerzett pontot, mert az első Werder-gólt szerző Özil a 81. percben megint betalált.

huszti
Huszti Szabolcs

A Hamburg a kölcsönben lévő Petric góljával legyőzte a Mönchengladbach-ot, és a Schalke tegnapi, Kölnben elszenvedett veresége miatt a táblázat élére ugrott. A Leverkusen már három góllal is vezetett Bochumban, de a hazaiak remek hajrával feljöttek egy gólra, de az utolsó kilenc percben már nem sikerült begyötörniük az egyenlítést.

Bundesliga, 6. forduló

Hannover-Bayern München 1-0 (Huszti 23.)
Hamburg-Mönchengladbach 1-0 (Petric 11.)
Hertha BSC-Energie Cottbus 0-1 (Jelic 13.)
Borussia Dortmund-VFB Stuttgart 3-1 (Hajnal 11., Santana 20., Frei 79.)
Bochum-Bayer Leverkusen 2-3 (Sestak 79., Kaloglu 81., ill. Vidal 6., Augusto 21., Helmes 62.)
Werder Bremen-Hoffenheim 5-4 (Özil 8., 81., Pizzaro 16., Diego 21., Hunt 30., ill. Ba 15., Salihovic 36., Ibisevic 62. 11-esből, Compper 71.(
Pénteken játszottak: 1. FC Köln-Schalke 1-0

A Bundesliga élmezőnye:
1. Hamburg 13 (12-10), 2. Bayer Leverkusen 12 (18-10), 3. Werder Bremen 11 (18-12) 4. Schalke 11 (9-5), 5. Borussia Dortmund 11 (12-10)