Aliz
14 °C

Arsenal-Porto 4-0

2008.09.30. 20:30 Módosítva: 2015-05-21 03:53:46
A BL-csoportkörének első fordulójában a Porto simán verte a Fenerbahcét, az Arsenal a lefújás előtt egyenlített Kijevben; a hétvégi bajnokin a Porto simán győzött, az Arsenal hazai pályán kikapott a Hulltól. A portugálok még sosem nyertek Angliában, de most egyértelműen jobb formában vannak.

A Bajnokok Ligája első fordulójában a Porto szerepelt jobban, hazai pályán simán, 3-1-re verte a Fenerbahcét, az Arsenal az utolsó percekben egyenlített Kijevben.

000T TRPar2187509

A portugálok még sosem nyertek Angliában, de most jobb formában vannak, mint a hazai csapat, a Porto a hétvégén 2-0-ra győzött a Ferreira ellen. Az Arsenal meglepetésre hazai pályán, az Emiratesben kapott ki a Hulltól, Arsene Wenger annyira elégedetlen volt a bajnokin látott csapatával, hogy jelezte, kedden alaposan átalakított együttes lép pályára.

Arsenal-Porto

London, Emirates stadion, 59 623 néző, vezette Fandel (német)

Arsenal: Almunia - Sagna, Touré, Gallas, Clichy - Walcott (Vela, 72.), Fabregas, Denílson, Nasri (Eboué 65.) - Van Persie (Bendtner 65.), Adebayor. Edző: Arsene Wenger

Porto: Hélton - Sapunaru, Bruno Alves, Rolando, Benítez - Tomás Costa, Fernando (Lucho González a szünetben), Meireles (Hulk, 64.) - Guarin, Lisandro, Rodriguez (Candeias 79.). Edző: Jesualdo Ferreira

Sárga lap: Clichy 75., ill. Costa 83.

I. félidő

1. perc: Az Arsenal kezdte a meccset.

2. perc: Tomás Costát kellett ápolni, Fabregas lövésébe lépett bele.

5. perc: Az Arsenalnál van többet a labda, helyzet még nem volt.

8. perc: Walcott lőtt az ötös sarkáról, Hélton nagyot védett. A szögletet kifejelték a védők.

10. perc: Walcott harmadszor verte meg a védőjét, de még a beadás előtt szerelték.

12. perc: Van Persie csavart kapura a tizenhatosról, Hélton bravúrral védett.

13. perc: Az első portugál helyzet, kontrából Rodriguez 8 méterről gyötörte kapura a labdát Touré mellett, kapufa.

15. perc: Walcott a 16-os sarkáról próbálkozott, szöglet. A labdabirtoklás 64-36 az Arsenal javára.

000T TRPar2187506

17. perc: Van Persie lépett ki a védők közül a jobb oldalon, de eltörte a labdát, fölé.

19. perc: Walcottot nem tudják tartani, most a jobb oldalon lépett ki Van Persie labdájával, de a kapus lábbal védett.

22. perc: A Porto szinte labdához sem ért percek óta, egyértelmű a hazaiak fölénye.

26. perc: Kiszabadult a Porto, Lopéz 18 méteres lövését Almunia tolta ki, a szöglet utáni kavarodásnál Clichy a gólvonalról hárított.

31. perc, 1-0: Fabregas ugratta ki a jobb szélen Adebayort, aki felnézett, belőtt labdáját Van Persie az ötösről bombázta a hálóba.

34 perc: A gól óta is folyamatosan az Arsenal támad, a Porto nem jön ki a térfeléről.

37. perc: Két gyors szögletig jutott a Porto, veszélytelenül.

40. perc, 2-0: Egyértelműen az Arsenalé a meccs, Van Persie jobb oldali szögletét Adebayor 8 méterről a földre fejelte, onnan pattant a kapu bal oldalába. A védők közelről nézték.

44. perc: Támad a Porto, Meireles került helyzetbe, de hosszú volt az indítás.

45. perc: Fandel egy percet sem hosszabbított, szünet.

II. félidő

46. perc: Lucho González állt be a Portóba Fernandez helyett, ezzel támadóbb lett a portugál csapat.

48. perc, 3-0: Van Persie kibirkózta a labdát a tizenhatos jobb oldali sarkánál, lerázta a védőjét, 14 méterről spiccel a jobb alsó sarokba lőtt.

53. perc: Teljes zavar a Portónál, percek óta nem tudnak felszabadítani, egy szöglet után Walcott egyedül maradt az ötösön, de mellé lőtt.

57. perc: Walcott csinált bohócot a Porto bal oldalából, beadását Nasri az ötösről térddel emelte fölé.

59. perc: A Porto is eljutott a másik kapuig, Costa lőtt fölé.

60. perc: Csak Héltonon múlik, hogy nem vezet nagyobb arányban az Arsenal, most Nasri lövését tolta ki, a szöglet is az övé lett.

64. perc: Sagna beadását Adebayor lőtte rá kapásból, beleért egy védő, szöglet.

66. perc: Fabregas lövése kipattant a kapusról, Adebayor 6 méterről elszórakozta a helyzetet.

70. perc, 4-0: Bendtnert vágták fel a tizenhatoson belül, a tizenegyest Adebayor laposan lőtte a bal alsó sarokba.

74. perc: Bendtner cselezgetett a tizenegyes pontnál, elszórakozta. Focisuli.

78. perc: Megalázó a különbség, a hazai játékosok bármikor helyzetbe tudnak kerülni.

83. perc: Az Arsenal visszavett a tempóból, a Porto még így sem tud a kapuig eljutni, Adebayor és Bendner bármikor megbolondítja a védőket.

87. perc: Bendtner cselezte be magát a tizenhatosra, három védő között Adebayorhoz passzolt, aki 6 méterről kihagyta a meccs legnagyobb helyzetét.

88. perc: Eboué is felért a portugál kapu elé, néhány méterről kapufát lőtt. Szórakozik az Arsenal, a sokadik helyzet maradt ki.

90. perc: Nincs hosszabbítás, Fandel lefújta, az Arsenal tönkreverte a portugál bajnokot.

A BL-csoportkör keddi meccsei

E csoport
Aalborg-Manchester United 0-3 (Rooney 22., Berbatov 55. és 83.)
Villareal-Celtic 1-0 (Senna 69.)

F csoport
Fiorentina-Steaua 0-0
Bayern München-Lyon 1-1 (Zé Roberto 52., ill. Demichelis, öngól, 25.)

G csoport
Fenerbahce-Dinamo Kijev 0-0

H csoport
BATE Boriszov-Juventus 2-2 (Krivec 17., Sztasevics 23., ill. Iaquinta 29. és 45+3)
Zenit-Real Madrid 1-2, (Danny 25., ill. Hubocsan, öngól 4., Van Nistelrooy 31.)