Jenő

6-1: Bolívia tönkreverte Maradonáékat

2009.04.02. 10:27 Módosítva: 2009-04-02 10:36:00
Az argentin válogatottat szövetségi kapitánya, Diego Maradona negyedik meccsén nagyon elverték: a csütörtök hajnali világbajnoki selejtezőn 6-1-re kapott ki Bolíviában. A csoport utolsó előtti helyezettje leckéztette a világsztárokat.

Már a 11. percben vezettek a hazaiak, Marcelo Martins cselezte végig a teljes argentin védelmet, majd estében lőtt a hálóba. Negyedóra múlva jött a válasz, Luis González közel negyven méterről lőtte rá a labdát, amit Carlos Arias, a hazaiak kapusa bevédett.

Joaquin Botero büntetőjével megint a hazaiaknál volt az előny, majd az első félidő hosszabbításában gyönyörű góllal vezetett már kettővel a hazai csapat. A kapus kirúgásból Botero futotta le a védelmet, beadását, Alex Da Rosa fejelte be.

A második félidő első negyedórájában Botero a padlóra küldte az argentinokat. Hét perc alatt rúgott két gólt, három perccel a vége előtt Torrico adta meg a kegyelemdöfést.

Diego Maradona három győzelem után szenvedett súlyos vereséget. Az argentinok barátságos meccsen verték a skótokat, majd a franciákat, vb-selejtezőn, szombaton Venezuelát ütötték ki.

Gabriel Heinze, a argentin válogatott balhátvédje, nem a magaslati levegőre fogta a vereséget. "Tudtuk, hogy nehéz lesz 3600 méterrel a tengerszint felett játszani, mégsem ezért kaptunk ki. Sokkal jobb volt az ellenfél, nekünk meg semmi sem jött össze. "

Javier Mascheroano is egyetértett csapattársával, még hozzátette: "Leckét kaptunk, van miből tanulni, elemezni a hibák egész sorát, amit elkövettünk. Nagyon kiegyenlítetté vált a csoport, minden győzelemért keményen meg kell dolgozni.”

Argentína az 1958-as világbajnokságon, a csehektől kapott legutóbb hat gólt, hasonlóan súlyos volt az 1993. augusztus 29-én, Kolumbia elleni hazai vb-selejtező, akkor 0-5 lett a végeredmény.

Bolívia 2006-ban egy barátságos meccsen rúgott öt gólt Salvadornak, hat gólt pedig 1997-ben, Jamaicanak egy szintén barátságos meccsen, illetve 1996-ban Venezuelának, vb-selejtezőn.

Brazília javított, Kakával a kezdőcsapatban könnyedén győzte le Perut, Ronaldinho és Pato a kispadon kezdett. Paraguay újabb pontvesztésével három pontra csökkent az előnye, Argentína a negyedik helyre csúszott vissza.

Vb-selejtezők, dél-Amerikai-zóna

12. forduló

Venezuela–Kolumbia 2-0 (Fedor 78., Arango 82.), Bolívia–Argentína 6-1 (Martins 11., Botero 34., 11-esből, 53., 66., Da Rosa 45., Torrico 87., ill. Luis González 25.), Ecuador–Paraguay 1-1 (Noboa 64., ill. Benítez 93.), Chile–Uruguay 0-0, Brazília–Peru 3-0 (Luis Fabiano 18., 27., 11-esből, Felipe Melo 63.). A csoport álláss: 1. Paraguay 24 (19-9), 2. Brazília 21 (19-5), 3. Chile 20 (17-14), 4. Argentína 19 (18-13), 5. Uruguay 17 (21-10), 6. Kolumbia 14 (6-10), 7. Ecuador (14 (14-19), 8. Venezuela 13 (14-22), 9. Bolívia 12 (19-25), 10. Peru 7 (6-26).

A csoport első négy helyezettje közvetlen kijut a világbajnokságra, az 5. helyezett a Concacaf-zóna 4. helyezettjével játszik a világbajnoki részvételért.