Etelka, Aletta

4 perc alatt 3 góllal fordított Spanyolország

2009.08.13. 12:25 Módosítva: 2009-08-13 12:26:49
Az angolok kétgólos hátrányt dolgoztak le Hollandiában, az argentin csapat Messi nélkül is megverte az oroszokat, Maradona kiválóan cserélt: nyolc vb-selejtezőt és közel harminc barátságos futballmeccset játszottak szerdán.

Horvátország és Norvégia nyerte a 6. és a 9. csoport rangadóját a szerdai világbajnoki selejtezőkön, ezzel mindkét válogatott óriási lépést tett a csoport második helyének megszerzéséért.

A horvátok idegenben, Fehéroroszországban arattak meggyőző sikert, a vendégek legjobbja a Bayern csatára, Ivica Olic volt, aki két gólt is lőtt. Győzelmével Horvátország a biztosan első Anglia mögött áll.

Norvégia első győzelmét aratta a selejtezősorozatban, otthon ütötték ki a skótokat, alaposan megkavarva ezzel a csoport állását. Skócia rosszabb gólkülönbségével a harmadik helyre csúszott vissza, a csoportelső Hollandia mögött jelenleg Macedónia áll továbbjutásra. A többi három meccs az esélyesek sikerét hozta, még ha ezért a franciáknak és a németeknek is nagyon meg kellett dolgozniuk.

Az Egyesült Államok továbbra is nyeretlen Mexikóban, ahogy korábbi 23 meccsen, a szerdai vb-selejtezőn sem sikerült győzniük, pedig nagyszerűen kezdtek az amerikaiak, a 8. percben már vezettek. A 19. percben egyenlített Mexikó, sokáig úgy tűnt, a térség két legjobb válogatottja megosztozik a pontokon. A csereként beállt Miguel Sabah döntött végül, aki mindössze három perce volt csak a pályán.

A csoport meglepetését Honduras produkálta, 4-0-ra győzték le a csoportban eddig magabiztosan vezető Costa Ricát. Nagyon sűrű lett a csoport eleje, a első négy csapat között csak három pont a különbség. A selejtező első három helyezettje jut Dél-Afrikába, a negyedik a dél-amerikai ötödikkel pótselejtez.

Több tucat barátságos meccset is rendeztek szerdán. A spanyolok majdnem nagy bajba kerültek Szkopjéban, a szünetben Goran Pandev duplájával a hazaiak vezettek. A második félidő elején Fernando Torres, Piqué és Riera négy perc alatt lőtt három gólt, a spanyolok szédületes első tíz perccel győzték le a nagyszerűen küzdő macedónokat.

Az angolok is 0-2-ről álltak fel, a hollandokkal vívott meccs végül 2-2-es döntetlennel ért véget. A 10. percben Kuyt egy óriási védelmi hiba után előbb kicselezte a teljes angol védelmet, majd a hálóba bombázott, 38. percben pedig Lampard hozta helyzetbe Robbent, aki még elhibázta a helyzetet, de a kipattanót Van der Vaart bevágta. A második félidőben az angol csapat - elsősorban Jermaine Defoe beállásának köszönhetően - magára talált: Tottenham csatára a 49. és a 77. percben lőtt gólokkal kiegyenlítette a holland előnyt.

A meccs után a pályán kivül folytatódott a csata, 41 szurkolót állítottak elő, túlnyomórészt ahhoz a 250-300 fős bandához tartoztak, akik verekedéseket provokáltak a vendégszurkolókkal. A huligánok több száz eurós pénzbírságot kaptak, kilenc ellen vádat emelnek.

Az olaszok nem bírtak Svájccal, a találkozó csak Fabio Cannavaro 127. válogatott meccse miatt marad emlékezetes. A Juventus védője ezzel egyedüli csúcstartó, a 126-szoros válogatott Paolo Maldinit előzte le.

Az argentinok remek cseréikkel nyertek Moszkvában. Az oroszok Szemsov szép góljával vezettek, a vendégek az első félidő utolsó és a második félidő első percében lőtt góllal megfordították a meccset. Az 56. percben jött Maradona felfedezettje, Jesús Dátolo, két perc múlva eldöntötte a meccset. Pavljucsenko a végén még szabadrúgásból szépített, Argentína 3-2-re győzött.

Született néhány meglepetés a többi meccsen is: az albánok 6-1-re lemosták Ciprust, Málta megverte Grúziát, az Európában túrázó ausztrál válogatott könnyedén nyert Írországban, az osztrákok Bécsben szenvedtek, Kameruntól kaptak ki.

Válogatott mérkőzések

Vb-selejtező, Európai-zóna

3. csoport: Szlovénia–San Marino 5-0 (Koren 19., 74., Radosavljevic 39., Kirm 54., Ljubijankic 93.). A csoport állása: 1. Szlovákia 15, 2. Észak-Írország 13, 3. Szlovénia 11, 4. Lengyelország 10, 5. Csehország 8, 6. San Marino 0.

4. csoport: Azerbajdzsán–Németország 0-2 (Schwiensteiger 12., Klose 54.). A csoport állása: 1. Németország 19, 2. Oroszország 15, 3. Finnország 10, 4. Wales 9, 5. Azerbajdzsán 1 (0-7), 6. Liechtenstein 1 (1-15).

5. csoport: Fehéroroszország–Horvátország 1-3 (Verhovcov 81., ill. Olic 22., 83., Eduardo 69.). A csoport állása: 1. Anglia 21, 2. Horvátország 14, 3. Ukrajna 11, 4. Fehéroroszország 9, 5. Kazahsztán 3, 6. Andorra 0.

7. csoport: Feröer-szigetek–Franciaország 0-1 (Gignac 42.). A csoport állása: 1. Szerbia 18, 2. Franciaország 13, 3. Litvánia 9, 4. Ausztria 7 (7-9), 5. Románia 7 (7-10), 6. Feröer-szigetek 1.

9. csoport: Norvégia–Skócia 4-0 (Riise 36., Pedersen 45., 92., Huseklepp 60.). A csoport állása: 1. Hollandia 21, 2. Macedónia 7 (4-7), 3, Skócia 7 (4-10), 4. Norvégia 6., 4. Izland 4.

Vb-selejtezők, CONCACAF-zóna, döntő kör, 6. forduló

Mexikó–Egyesült Államok 2-1 (Castro 19., Sabah 81., ill. Davies 8.), Trinidad–El Salvador 1-0 (Glen 7.), Honduras–Costa Rica 4-0 (Costly 30., 92., Pavon 50., Valladares 90.)

A csoport állása: 1. Costa Rica 12 pont, 2. Honduras 10 (10-6), 3. Egyesült Államok 10 (11-8), 4. Mexikó 9, 5. El Salvador 5 (6-8), 6. Trinidad és Tobago 5 (7-11)

Barátságos mérkőzések

Szingapúr–Kína 1-1, Koreai Köztársaság–Paraguay 1-0, Albánia–Ciprus 6-1, Algéria–Uruguay 1-0, Örményország–Moldova 1-4, Bosznia-Hercegovina–Irán 2-3, Csehország–Belgium 3-1, Bulgária–Lettország 1-0, Macedónia–Spanyolország 2-3, Izland–Szlovákia 1-1, Liechtenstein–Portugália 0-3, Luxemburg–Litvánia 0-1, Málta–Grúzia 2-0, Lengyelország–Görögország 2-0, Oroszország–Argentína 2-3, Dél-Afrika–Szerbia 1-3, Togo–Angola 0-2, Tunézia-Elefántcsontpart 0-0, Ukrajna–Törökország 0-3, Észtország–Brazília 0-1, Magyarország–Románia 0-1, Omán–Szaúd Arábia 2-1, Svédország–Finnország 1-0, Dánia–Chile 1-2, Ausztria–Kamerun 0-2, Írország-Ausztrália 0-3, Montenegro–Wales 2-1, Hollandia–Anglia 2-2, Észak-Írország–Izrael 1-1, Svájc–Olaszország 0-0.