Enikő, Melitta
16 °C
31 °C
Index - In English In English Eng

10 meccs eltiltás a belga mészárosnak

2009.09.03. 12:55
Bocsánatot kér és elfogadja büntetését a brutális sérülést okozó Axel Witsel, de klubja, a Standard Liege megfellebbezi. Áldozatának legalább egy évet kell kihagynia, egy másik anderlechtesnek felet, az ő szalagszakadása fel sem tűnt a hétvégi rangadón.

Tíz bajnoki meccsre, november 23-ig tiltotta el Axel Witselt a belga futballszövetség a hétvégi Anderlecht-Standard meccs után, amikor a vendégek középpályása darabokra törte Marcin Wasilewski lábát.

Az előző szezon legjobb játékosa durván rátartott a becsúszó védőre, akinek kettétört a síp- és a szárkapocscsontja, amint az jól látszik a nyilvánosságra került röntgenképen.

”Elfogadom az eltiltást, de aki ismer, tudja, nem volt szándékos. Amint lehet, meglátogatom a kórházban és bocsánatot kérek” – idézte a gazzetta.it Witselt, ám klubja megfellebbezi a 10 meccset.

A szövetség az UEFA-nak is továbbította az ügy dossziéját, remélik, a 20 éves tehetséget a Standard idei BL-meccseiről is eltiltják.

Áldozata kórházban van, megműtötték, de szükség lesz további két operációra. Várhatóan egy év múlva épül föl, de az kérdéses, mikor futballozhat újra. A műesésért a héten eltiltott Eduardo példája mutatja, vissza lehet térni hasonló szerencsétlenségből.

A meccsen volt egy másik súlyos sérülés is, Wasilevszkié előtt történt, ezért jóval kisebb nyilvánosságot kapott, bár szintén durva volt. Itt is az egyik standardos, Igor De Camargo volt a vétkes, aki keményen elkaszálta a cseh Jan Polakot: az anderlechtes térdében elszakadt a keresztszalag, legalább fél évig nem játszhat.

A párosítás – ami a hétvégén 1-1-gyel végződött – óriási rangadó Belgiumban: az előző szezonban bajnoki döntőt játszott a két csapat, minimális, 2-1-es különbséggel nyert a Standard kispadon az erdélyi magyar edzővel, Bölöni Lászlóval. Az Anderlechtnél is van magyar, a válogatott középhátvéd, Juhász Roland.