Judit

92. perces öngóllal 5-5 a csúcsmeccsen

2009.11.09. 10:23 Módosítva: 2009-11-09 10:23:15
A Debrecen BL-ellenfele, az Olympique Lyon nem tudta kihasználni, hogy a nagy rivális Bordeax kikapott, döntetlent játszott 13. forduló rangadóján a Marseille-jel.

A francia futball bajnokság 13. fordulójának zárómeccse káprázatos csatát hozott, aki az utolsó tíz percet nem látta, négy gólról maradt le.

A Stade Gerlandban 38 018 néző előtt a Lyon kezdett jobban, a 14. percben Miralem Pjanics és Sidney Govou góljaival már 2-1-re vezetett (a Marseille-ből Diawara volt eredményes). Közvetlenül a szünet előtt és utána a vendégek percei következtek: Benoit Cheyrou előbb egyenlített, majd Bakari Koné a vezetést is megszerezte.

A 79. percben Brandao góljával már 4-2-re ment a Marseille, de túl korán nyugodott meg Didier Deschamps csapata. Az utolsó 10 percben még négy gól esett, Lisandro López a 81. és a 84. percben szépített majd egyenlített, majd Bastos a 90. percben a vezető gólt is belőtte.

A drámának még mindig nem volt vége, megint a Marseille örülhetett, Jérémy Toulalan, a Lyon játékosa a hosszabbítás perceiben öngólt vétett.

A francia élvonalban ötödször fordult elő, hogy 10 gól essen egy meccsen (eddig mindegyik ilyenen 5-5 volt a végeredmény) legutóbb 52 éve, 1957. december 15-én a Nice-Lille összecsapáson.