Orsolya
14 °C

Xabi Alonso elintézte Argentínát

2009.11.15. 09:00
Szombaton a Belgium-Magyarország találkozó mellett sok más barátságos mérkőzést is rendeztek világszerte. Brazília Dohában legyőzte Angliát, Spanyolország otthon verte Argentínát, míg az olasz válogatott 0-0-s döntetlent játszott Hollandiával.

Madridban az Eb-címvédő Spanyolország Xabi Alonso duplájával 2-1-re verte a Maradona irányította Argentínát. A spanyolok a 16. percben szerezték meg a vezetést, az argentin kapusról kipattanó labdát Xabi Alonso vágta közelről a kapuba.

Az argentinok játékából az első félidőben hiányzott a lendület, a szünet után viszont rákapcsoltak az egyenlítésért, ami a 61. percben össze is jött: Raúl Albiol tizenhatoson belül elkövetett szabálytalansága miatt büntetőhőz jutottak, amelyet Messi higgadtan értékésített.

A hajrában Jesus Navas és Alvaro Negredo is eldönthette volna a meccset a spanyoloknak, végül tizenegyesből Xabi Alonso lőtte a győztes gólt a 86. percben.

Egyetlen gólt hozott a Brazília-Anglia mérkőzés Dohában, Nilmar a második félidő elején volt eredményes. Az angoloknál sérülés miatt hiányzott Lampard, Gerrard, Terry és Ferdinand is, és csak a brazil válogatotton múlt, hogy nem lett nagyobb a különbség a végére. Luis Fabiano az 57. percben büntetőt hibázott, nem sokkal később pedig Lucio találta el a kapufát, de maradt az 1-0.

Egy nem túl látványos mérkőzésen Olaszország 0-0-s döntetlent játszott Hollandiával Pescarában. Marcello Lippi olasz szövetségi kapitány, aki két újoncot is bevetett, elégedett volt az eredménnyel, mert jól semlegesítették a holland támadásokat és gólt sem kaptak.

A már biztos vb-résztvevő többi európai csapat közül Szerbia és Szlovákia is 1-0-ra győzött, Dánia ikszelt, Svájc pedig kikapott hazai pályán Norvégiától.