Albert, Lipót
12 °C

Messi nélkül is elintézte a Barca az Intert

2009.11.24. 23:18 Módosítva: 2009-11-25 08:33:56
A BL-játéknap rangadóján a Barcelona hiányos összeállításban is simán lelépte az Intert győzelmével szinte továbbjutónak tekinthető, de az Inter is továbbmegy, ha nem kap ki hazai pályán az utolsó körben a Kazanytól. Csoportelsőként ment tovább az Arsenal, a Sevilla mögött az Unirea Urziceni és a Stuttgart küzd a továbbjutásért.

Az igen tartalékos, Lionel Messi és Zlatan Ibrahimovic nélkül kiálló Barcelona a vártnál sokkal könnyebben intézte el az Intert, az olasz bajnoknak momentumai is alig voltak. A katalánok a 10. percben Piqué góljával szerezték meg a vezetést, majd még az első félidőben Pedro Dani Alves mintaszerű passzából gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést.

Az Inter nem volt meccsben, kapura is alig lőtt az olasz bajnok, hiába tette támadóbbá csapatát a második félidőre Jose Mourinho. A Barcelona továbbjut, ha nem kap ki három góllal Kijevben, az Inter veresége ellenére sincs nagy bajban, mert a Rubin Kazany a játéknap első meccsén 0-0-ra végzett a Dinamo Kijevvel, így az olaszoknak elég egy döntetlen is az utolsó fordulóban hazai pályán a Kazannyal.

Az Unirea Urziceni óriási bravúrral legyőzte a Sevillát, és csak azért nem jutott tovább a Dragutinovics öngóljával kiharcolt győzelemmel, mert eközben a Stuttgart Glasgowban verte a Rangerst. A román bajnok 8 ponttal áll, és papíron még a csoport első helyét is elérheti.

A németek Rudy és Kuzmanovics góljaival 2-0-ra győzték le a skótokat, és győzelmükkel továbbra is harcban állnak a továbbjutásért, az már biztos, hogy a Rangers végez a csoport utolsó helyén. Az utolsó körben a Stuttgart és az Urziceni egymás ellen dönt a továbbjutásról Németországban.

A tartalékos összeállításban pályára lépő Arsenal legyűrte a Standard Liége-t, és megnyerte a H csoportot. Az angolok Samir Nasri góljával szerezték meg a vezetést, majd Eduardo távoli bombájával az első félidő hajrájában eldöntötték a meccset.

Az Olimpiakosz Pireusz nem tudta begyötörni a győztes gólt a holland bajnok AZ Alkmaar kapujába, a 0-0 után még aggódhatnak a jelenleg második helyen álló görögök, mert az utolsó körben az Arsenalt fogadják, miközben a Standard az AZ-tel találkozik, és az egymás elleni összevetés Bölöni László belga bajnokcsapatának kedvez.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

F csoport:
FC Barcelona (spanyol)-Internazionale (olasz) 2-0 (2-0)
gól: Pique (10.), Pedro (26.)

Rubin Kazany (orosz)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-0
Az állás: 1. Barcelona 8 pont, 2. Internazionale 6 (5-6), 3.  Kazany 6 (4-5), 4. Dinamo Kijev 5