Árpád

Az FA-kupában is leégett a Liverpool

2010.01.02. 20:41
A 3. forduló szombati játéknapján a Liverpool csak 1-1-et játszott a másodosztályú Readinggel, így Rafa Benítez csapatának visszavágót kell játszania. A Sunderland Fülöp Mártonnal az ötödosztályú Barrow-t verte, a Fulham pedig a csereként beállt Gera Zoltánnal győzte le alacsonyabb osztályú ellenfelét.

A Liverpoolnál hiába mondta Rafa Benitez, hogy az FA-kupa megnyerésével teszi jóvá a bajnoki és BL-botladozást, csapata ugyanolyan gyenge játékot nyújtott a Reading ellen, mint az utóbbi időben szinte mindig.

A 24. percben a komplett liverpooli védelem végignézte, ahogy egy alapvonalról visszakanalazott labdát Church csizmaszárral a kapuba sodor, de nem tartott sokáig a hazai vezetés: Steven Gerrard beívelését Dirk Kuyt okosan átlépte, mozdulatával becsapta a kapust, akinek így már esélye sem volt a hárításra.

A szünet után sem borult fel a pálya a Liverpool támadásaitól, akár a Reading is eldönthette volna a maga javára a mérkőzést, de mindkét kapu előtt hibáztak a csatárok. A 92. percben még Torres előtt adódott óriási ziccer, de - szemben az Aston Villa elleni rangadóval - ezúttal a spanyol csatár sem tudta kihasználni, hogy rossz ütemben mozdult ki a Reading kapusa, és fölé csúsztatott. Szerdán, Liverpoolban újrajátszás dönt a két csapat között.

Az Aston Villa két bajnoki vereség után a visszatért Ashley Younggal győzött, az egy félidőt emberhátrányban játszó Blackburnt verték 3-1-re. A Premiership két gyengélkedő csapata, a Wigan és a Hull City csatáját előbbi nyerte (4-1), pedig a 35. percben a Hull szerezte meg a vezetést. A Wigan talpraállt, és a duplázó N'Zogbia vezetésével győztek.

A Sunderlandben Fülöp Márton védett az ötödosztályú Barrow ellen, simán, 3-0-val mentek tovább. A Fulham nem villogott az alacsonyabb osztályú Swindon ellen, büntetőt is hibáztak, de Bobby Zamora 16. percben szerzett gólja elég volt a győzelemhez. Gera Zoltán a 83. percben állt be a Fulhambe.

Roberto Mancini még mindig hibátlan a Manchester City-vel, két bajnoki siker után az FA-kupában is győzelemmel mutatkozott be a nemrég kinevezett olasz tréner. A ManCity a Middlesbrough otthonában lépett pályára, az igen kevés néző előtt játszott találkozót Benjani gólja döntette el a 45. percben: a csatár ügyesen szakadt el védőitől és lőtt higgadtan a kapuba.

Az elsőosztályú csapatok közül a Bolton, a Tottenham és az Everton is könnyedén ment tovább, a bajnokságban utolsó helyen álló Portsmouth és a Birmingham City csak döntetlent játszott, így akárcsak a Liverpool, újrajátszásra kényszerülnek. A legtöbb gólt a Preston-Colchester mérkőzés hozta: a harmadosztáyban gyengén szereplő Preston 7-0-ra ütötte ki az egy osztállyal alacsonyabban játszó ellenfelét hazai pályán.