Orsolya
14 °C

Vass Ádám góljával nyert a Brescia

2010.01.06. 10:38 Módosítva: 2010-01-06 10:38:35
A Serie B 20. körében első szezongólját lőtte a magyar, csapata 3-1-re verte a Salernitanát.

3-1-re verte idegenben a Salernitanát Vass Ádám klubja, a Brescia az olasz másodosztályú futballbajnokság 20. fordulójában, kedden. A magyar középpályás csapata második gólját szerezte.

Előtte társa, Davide Possanzini szerzett vezetést gyönyörű lövéssel, de azt még a hazai Soligo majdnem ugyanolyan szép góllal kiegyenlítette. Vass három perc múlva passzolt egy szabadrúgás után visszafejelt labdát úgy egy méterről az üres kapuba.

A hajrában Andrea Caracciolo büntetőből biztosította be a győzelmet a Bresciának.

Vass először talált be a szezonban, a csapat nyolcadik a tabellán, négy pontra a feljutóhelytől.

A Salernitana utolsó, szurkolói a meccs végén ki is akadtak: dobálás miatt három percet állt a játék, de utána sikerült rendben befejezni.

Serie B, 20. forduló

Ancona-Triestina 2-1. Gól: Mastronunzio (36., 48.), ill. Godeas (88.)

Crotone-Cittadella 1-1. Gól: Mendicino (90.), ill. Iunco (69., 11-esből)

Empoli Sassuolo 1-1. Gól: Coralli (90.), ill. Noselli (44.)

Frosinone-Ascoili 1-5. Gól: Santoruvo (89., 11-esből), il. Antenucci (26., 73.), Bernacci (27., 54.), Sommese (65.)

Lecce-Vicenza 1-0. Gól: Munari (2.)

Modena-Cesena 1-0. Gól: Catellani (14.)

Padova-Albinoleffe 0-2. Gól: Foglio (67.), Ruopolo (78.)

Piacenza-Gallipoli 2-0. Gól: Moscardelli (49., 90.)

Reggina-Grosseto 1-1. Gól: Pagano (2.), ill. Pinilla (24.)

Torino-Mantova 1-1. Gól: Loria (35.), ill. Carrus (90.)

Salernitana-Brescia 1-3. Gól: Soligo (27.), ill. Possanzini (24.), Vass (31.), Caracciolo (84., 11-esből).