Orsolya
14 °C

Hét gólt lőtt Fülöpnek a Chelsea

2010.01.16. 19:19
A Premier League 22. fordulójában nyert az élen álló Chelsea, és az üldöző Manchester United is: a londoniak Fülöp Mártonékat tömték ki, a United pedig egy félidő álmos játék után gázolta le a Burnleyt. Nem sikerült jól Harry Redknapp PL-jubileuma, a Tottenham nem bírt a Hullal.

A Chelsea megőrizte első helyét a Premier League-ben a Sunderland 7-2-es legyőzésével. A vendégek kapuját Fülöp Márton védte, volt néhány jó védése, de Nicolas Anelka második (csapata hatodik) gólja az ő hibájából született. A nagy vereség azonban nem rajta múlt, az utóbbi idők legjobb formáját hozó Chelsea már a szünetre eldöntötte a meccset (4-0).

A Sunderland az egykori Chelsea-játékos Boudewijn Zenden góljával szépített, Darren Bent lefújás előtt lőtt találatával pedig Fülöpék elkerülték, hogy történetük legnagyobb arányú PL-vereségét szenvedjék el. A Chelsea harmadik gólja (Ashley Cole a meccs legszebb gólját szerezte) a Premier League történetének 18 ezredik találata volt.

Tartja a lépést a londoniakkal a Manchester United, amely a harcos Burnley-t győzte le 3-0-ra. A kiscsapat előtt komoly helyzetek adódtak, de nem sikerült begyötörniük a vezetőgólt, egy órányi játék után Dimitar Berbatov a MU-t juttatta előnyhöz. Wayne Rooney idei 16. gólja eldöntötte a meccset, Mame Biram Diouf pedig a hajrában első találatát szerezte a Manchesterben.

A két nehéz helyzetben levő csapat meccsét meglepetésre Wolverhamptonban nyerte meg a Wigan, amelynek még az is belefért, hogy Rodalega révén kihagyjon egy büntetőt. A Wolves kiesőhelyre is kerül, ha a Bolton nyer vasárnap. Boaz Myhill elrontotta Harry Redknapp 500. PL-meccsét, a Tottenham hazai pályán nem bírt a frenetikus formában védő kapus vezette Hull Cityvel.