Jónás, Renátó
18 °C

Ronaldinho triplázott, nyert a Milan

2010.01.17. 17:25 Módosítva: 2010-01-17 17:25:42
A Serie A 20. fordulójában Ronaldinho mesterhármasával simán verte a Milan a Sienát. A Juventus ismét kilátástalan játékkal szenvedett vereséget, ezúttal a Chievo nullázta le a torinóiakat, akiket megelőzött tavalyi edzőjük, a Romát irányító Claudio Ranieri.

A Siena egy hete csak pechesen kapott ki Milánóban az Intertől, a Milan ellen azonban már a 10. percben elveszítette szinte minden esélyét, hogy ponttal távozzon a San Siróból. Curcit kiállította a játékvezető, a megítélt büntetőt pedig Ronaldinho bevágta. Még a szünet előtt újabb gólt szerzett a Milan: Borriello technikás kapáslövéssel duplázta meg a hazai vezetést.

A második félidőben ficánkolt a Milan, Ronaldinho a 72. és a 89. percben is betalált. A 4-0-ra győztes Milan tapad az Interre, amelyet vesztett pontokban be is foghat, ha a jövő heti szuperrangadón legyőzi.

A Juventusra már elkoptak a jelzők, ezúttal a Chievo győzte le az 1-0 ellenére simán a katasztrofális teljesítményt nyújtó torinóiakat. A győztes gól egy átlövésből született, Sardo 33. percben szerzett találata után a Juventus képtelen volt nyomás alá helyezni a veronaiakat, még helyzetekig sem jutott a Juve.

A Chievo története első bajnoki győzelmét aratta a Juventus felett, amelyet megelőzött a Roma, és este 20.30-tól a Napoli is így tehet, ha legyőzi a Palermót.

A Roma 3-0-lal lelépte a szezon előtt nagy terveket megfogalmazó Genoát. Luca Toni kezd belemelegedni, kétszer is eredményes volt, miután Simone Perrotta éles szögből leadott lövéssel megszerezte a vezetést a 17. percben. A győzelem komoly elégtételt jelenthet Claudio Ranierinek, akit tavaly elküldtek a Juventustól, új csapatával ugyanis megelőzte a torinóiakat (a következő fordulóban Juventus-Roma rangadót rendeznek).

A forduló meglepetése Firenzében született, ahol a kiegyensúlyozott teljesítményre képtelen Fiorentina jó sorozatát a kiesés ellen harcoló Bologna törte meg. A vendégek Jimenez és Di Vaio góljaival a szünetben már 2-0-ra vezettek, a BL-nyolcaddöntőre készülő Fiorentina szépíteni tudott Mutu révén, de hiába volt még ekkor hátra csaknem a teljes második félidő, maradt az 1-2.

A nehéz helyzetben levő Atalanta új edzőjével alaposan elverte a Laziót (3-0), a Parma nem bírt hazai pályán az Udinesével (0-0), a Sampdoria pedig kiváló rajtja után tovább csúszik, ezúttal a Catania ellen végzett csalódást keltő döntetlenre Genovában. A forduló rangadóján 20.30-tól a Napoli a Palermót fogadja.