Jolán

Már a Bayern vezet a Bundesligában

2010.01.23. 18:28 Módosítva: 2010-01-23 20:55:13
A Bayern München akár tíz gólt is szerezhetett volna a Werder Bremen elleni rangadón a Bundesliga 19. fordulójában, de végül csak háromig jutottak. Luis van Gaal csapata hátrányból fordított, a második félidőben a Werder kiegyenlített, de Robben hatalmas szabadrúgásgóljával győzött 3-2-re a Bayern, és átvette a vezetést a tabellán.

A lendületben lévő Bayern már rögtön a mérkőzés legelején eldönthette volna a Werder Bremen elleni rangadót, de Robben és Olic is ziccerben rontott. A Werder ezt egyből ki is használta,  a 10. percben első  - és az első félidőben egyetlen - helyzetüket egyből gólra váltották: Marin passzolt Aaon Hunthoz, aki óriási gólt lőtt a Bayern kapujába.

Hátrányban is tovább támadott a Bayern a középpályán és a védelemben is nagyon ingatag Werder ellen, és a 25. percben Müller góljával jött is az egyenlítés. A Bayern ebben a periódusban lefocizta a Wedert, Mario Gomez kétszer is nagy helyzetben hibázott, mielőtt Olic megszerezte a vezetést egy közeli lövésből. A 42. percben aztán emberhátrányba is kerülhetettek volna a hazaiak, de a bíró csak sárga lapot adott az utolsó emberként szabálytalankodó Wiesének.

A szünet után Robben és Gomez ismét óriási ziccereket rontott, nem akart össze jönni az újabb Bayern-gól. Közben Thomas Schaaf kockáztatott, és a középpályás Tim Borowski helyére csatárt cserélt az 56. percben, és a beállt Rosenberg azonnal gólt szerezhetett volna, ha a szintén csereként beállt Rensing nem figyel eléggé.

A 75. percben azonban már Rensing sem tudott hárítani, Almeidáról csúnyán lemaradtak a Bayern védői, és a portugál csatár egyenlített az éledező Werdernek, 2-2. A Bayern hamar visszaszerezte a vezetést: Arjen Robben a 78. percben a 16-os sarkáról elvégzett szabadrúgása a felső lécről került a kapuba, és még a mindig visszafogott Van Gaal is a földön fekve ünnepelte a holland csatár gólját.

Az utolsó 10 percben mindkét csapat szerezhetett volna újabb gólokat, de a Bayern megnyerte  3-2-re a mérkőzést, és átmenetileg átvette a vezetést a tabellán.

A Schalke 2-0-s vezetésről végül csak ikszelt a Bochum ellen, így a Bayern leelőzte őket, míg a Hannovert hazai pályán verő Mainzban Szalai Ádám végig a pályán volt. A Dortmund Valdes góljával 1-0-ra verte a Hamburgot, a Dortmundnál a sérüléséből felépült Hajnal Tamás hosszú idő után először a kispadon kapott helyet, de egyelőre még nem jutott szóhoz. A Leverkusen vasárnap játszik.