1 °C
11 °C

16-ba sem jutott az Arsenal az FA-kupában

2010.01.24. 17:32 Módosítva: 2010-01-24 19:28:52
A tartalékos londoni csapat hatalmas hibákat vétett védekezésben, meglepetésre 3-1-re kapott ki a Stoke Citytől. A Manchester City viszont hozta a papírformát, és legyőzte másodosztályú ellenfelét. Már elkészült az 5. forduló párosítása.

Arséne Wenger felforgatott összeállításban küldte pályára csapatát a Stoke City ellen, és ebből most nem jött ki jól az Arsenal. Akadozott a játékuk, rengeteg volt a pontatlanság, nem tudták felvenni a meccs ritmusát, ráaádásul hátul is hatalmas hibákat követtek el a londoniak.

A Stoke erőszakosan és lendületesen játszott és már a 2. percben megszerezték a vezetést: Rory Delop első hatalmas bedobásából Fuller fejelt a kapuba a hezitáló védők és a kapus, Fabianski mellett.

Portsmouth - Southampton

A mérkőzéseket február 13-14-én játsszák majd.

Arsenalnak nem akadt komolyabb helyzete, igaz, a 42 percben pontrúgásból így is egyenlíteni tudtak. Fabregas mindenkit meglepett, amikor 17 méterről nem kapura tekert, hanem Denílsonhoz gurított, akinek lövése utat talált a hálóba, 1-1.

A szünet után Wenger hármas cserét hajtott végre a 67. percben, és beküldte a pályára Arsavint, Ramseyt és Eduardót is. Velük sem sikerült megújulnia az Arsenalnak, ráadásul a jobbhátvád Coquelin lecserélése és Silvestre kisebb sérülése miatt még sebezhetőbbé vált a védelem, amibe bele is bukott a londoni csapat.

A 78. percben Sidibe gond nélkül vitte el a labdát a jobbszélen, pontos beadását pedig ismét Fuller bólintotta a kapuba, senki sem zavarta. Pár perccel később minden eldőlt: 25 méterre saját kapujától labdát vesztett az Arsenal, és a beadás után megint nem maradt védő a középen érkező Stoke-játékosra, 3-1.

Az Arsenal így a Manchester Unitedhez és a Liverpoolhoz hasonlóan kiesett az FA-kupából, de gyorsan talpra kell állnia a csapatnak, mert az elkövetkező hetekben zsinórban játszanak majd rangadókat a bajnokságban.

A nap másik mérkőzésén a Manchester City 4-2-re verte idegenben a másodosztályú Scunthorpe Unitedet, így Mancini csapata tovább ment.