• Blog.hu
  • Fórum
  • Indavideó
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • Címlap
  • Rovatok
  • Friss hírek
    • Facebook
    • Twitter
    • Tumblr
    • Reddit
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
2023. 03. 23. csütörtök
Emőke
EUR 382,93 Ft USD 352,13 Ft GBP 433,15 Ft BUX 42 906 Ft OTP 10 400 Ft MOL 2 546 Ft
5 °C
21 °C
Belföld Külföld Gazdaság Kult Vélemény Tech-Tud Sport Fomo 24 Óra Blog Videó Podcast
  • Sport
  • Cikkek
  • vb-2010
  • argentína
  • mexikó

Újabb bíróbotrány, Mexikó összeomlott

Hegedűs Henrik
2010.06.27. 23:05
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

További Cikkek cikkek

  • Forlán és Robben lába, Schweinsteiger szeme, Puyol feje a vb szuperjátékosán
  • Mourinho átszervezi a Real Madridot
  • Mourinho elkezdte lerabolni a Bundesligát
  • A Sosem Pislogó Csatár
  • Paul, a vb-polip Madridba költözik
Tovább a rovatra

A címlapról ajánljuk

Remekül kezdődött az Argentína-Mexikó nyolcaddöntő, de Rosetti játékvezető óriási hibája alapvetően meghatározta a mérkőzés hátralévő részét, hatalmas lesgólt adott meg. Mexikó összezavarodott, csak statisztált Higuain és Tevez további találataihoz. A végére összeszedték magukat, szépíteni tudtak.
Argentína-Mexikó összefoglaló

Ahogy arra számítani lehetett, Mexikó átadta a területet és a kontrajátékra rendezkedett be az Argentína elleni nyolcaddöntőn. A labdás játékost többen is körbevették, így akadozott az argentin összjáték, a mexikói ellentámadások veszélyesek voltak.

A 10. percben gyors egymásutánban kétszer is gólt szerezhettek volna, előbb Salcido 30 méteres bombája találta telibe a felsőlécet, majd Guardado csavart centikkel a jobb kapufa mellé.

Az első negyedóra után kicsit megnyugodott a játék. Az argentinok nagy lendülettel, de jobbára egyéni villanásokra építve támadtak, Mexikó labdatartással próbálta lassítani a játékot, törekedtek rá, hogy lövéssel fejezzék be az akciókat.

Végül igazán veszélyes helyzet nélkül szerezte meg a vezetést Argentína. A 26. percben Messi jól ugratta ki Tevezt, de a kifutó kapus elsodorta a labdát, ami így visszakerült Messi elé. Ő ismét Tevezhez emelt, aki bődületes lesről bólintott a kapuba.

Mivel a játékosok a stadion kivetítőjén is jól látták az esetet, tüntetni kezdtek az asszisztensnél, percekig állt a játék, de Rosetti játékvezető nem vonta – nem is vonhatta – vissza a gólt.

Lelkileg nem tudta feldolgozni a történteket Mexikó, összezavarodtak és szinte azonnal újabb gólt kaptak. Osorio a saját tizenhatosán odapasszolta a labdát Higuainnak, aki kicselezte a kapust és nyugodtan a hálóba emelt.

A viharos öt perc nyoma végig érezhető volt a félidő hátralévő részén, a mexikói játékosok szinte csak szédelegtek, míg az argentinok folyamatosan rohamoztak, Tevez, Messi és Di Maria is nagy kedvvel játszott, de több gól már nem esett.

Félidőben tumultuózus jelenetek alakultak ki a levonuláskor, a kispadok mögött tucatnyi játékos vitázott egy kupacban, de tettlegesség nem volt.

Úgy tűnt, a második játékrészre összeszedte magát Mexikó, próbáltak visszajönni a meccsbe, de az 52. percben egy lepattanó labda után Tevez jó 20 méterről bődületes gólt lőtta bal felsőbe, ezzel végleg eldőlt a mérkőzés.

Tíz perc kellett Mexikónak, hogy újra magára találjon és meginduljon a becsületgólért. Előbb szokás szerint Salcido lőtt távolról, aztán Hernandez fejelt a kapu fölé, majd Barrera hagyta állva Otamendit, hanyagul felbőrözte M. Rodriguezt, de végül éles szögből az oldalhálóba lőtt. Az átmeneti feltámadást Torrado lövése zárta, Salcido beadását tette egyből kapura. A labda átpattant Romero kapuson, de a védők menteni tudtak a gólvonalon. Már úgy tűnt, hogy Argentína kijön a szorításból, mikor Hernandez tört be a tizenhatosra és hatalmas gólt ragasztott a rövid felsőbe.

Argentína továbbra sem erőltette az akciókat, Messi és Higuain kivételével hátul állva várták a rohamokat, Mexikó pedig becsületből, de meggyőződés nélkül jött előre, a szépítésnél több már nem volt bennük.

A kétszeres világbajnok valószínűleg a lesgól nélkül is hozta volna a meccset, mégsem lehet megkerülni, hogy Rosetti óriási hibája alapvetően befolyásolta a nyolcaddöntőt. A mexikói csapat csak maximális koncentrálással tudta volna felvenni a versenyt az argentinokkal, így viszont erre esélyük sem volt, szétestek, elvesztették a hitüket.

A folytatásban megismétlődik a 2006-os vébé negyeddöntője, Argentína Németországgal játszik majd az elődöntőbe jutásért.

Ma is tanultam valamit 1-2-3-4.
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

Ehhez a cikkhez ajánljuk



Bookline
Harry herceg Tartalék
6367 Ft
Boldizsár Ildikó "Hogyan segítsek én terajtad?"
4845 Ft
Ingatlan.com
  • Tippek
  • Home staging lépésről lépésre
Money.hu
  • Árfolyam
  • Hogy mehet csődbe egy nagy bank, és mit jelent ez az ügyfelekre nézve?
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Adatvédelmi elvek
  • Süti szabályzat
  • Süti beállítások
  • RSS
  • Állás
  • Márkabiztonság
  • © 1999-2023 Index.hu Zrt.
    Cikk megosztása