12 °C
29 °C

C. Ronaldo 3 góllal kivégezte a Villarrealt

2011.01.09. 21:09
Sokáig úgy tűnt, a Villarreal meglepetést okoz a Bernabeuban, kétszer is vezetett, az első félidőben majdnem lefocizta a Real Madridot. De Cristiano Ronaldo három gólt lőtt, már harmadszor, 62. madridi meccsén már 62 gólnál, idén 22 bajnoki találatnál tart. Kaká majdnem egy év után talált be.

Rögtön a középkezdés után vezetést szerezhetett volna a Villarreal, Cazorla lövése akkor még mellé ment, de a hetedik percben már vezetett a vendégcsapat: Rossi nagyszerű kiugratását Cani remek bokamozdulattal lőtte el Iker Casillas mellett.

Talán még nem dolgozták fel a vezető gólt a Villarreal játékosai – idén a negyedik bajnoki gólt kapta a Bernabeuban a Real – amikor Mesut Özil hozta kihagyhatatlan helyzetbe Cristiano Ronaldót, aki szezonbeli 20. bajnoki gólját szerezte. Nem nyugodhatott meg az ezen meccsen igen csak tompán kezdő Rea Madrid, Rubén a 18 percben egy fantasztikus emeléssel megint a vendégeknek szerzett előnyt.

Mielőtt még szünetre mehettek volna a csapatok, újra C. Ronaldo egyenlített, Xabi Alonso szabadrúgását fejelte az ötösről a kapuba, Diego López, a Villarreal kapusa igencsak elnézte ezt a beadást.

Összekapta magát a Real Madrid és második első felében saját térfelére szorította a vendégeket, a Villarreal ekkor már csak a kontrákra épített. Egy súlyos sérülés volt ennek az időszaknak az egyetlen komolyabb eseménye: Rubént saját kapusa lökte rá a kapufára, csúnyán bevágta a térdét, le is kellett cserélni.

A 69. percben jött Kaká, tíz percre rá C. Ronaldo elképesztő góllal szerezte meg harmadik mesterhármasát. Már két hazai játékos is gólt rúghatott volna, de hol Diego, hol pedig a védők mentettek. Aztán a portugál felpattant a földről és ballal, fordulásból bevágta, a 22. bajnoki találatát szerezte. Pár perccel később végleg eldőlt a meccs, 2010. február 25-e után Kaká is betalált.

A sokáig remekül helytálló Villarreal a végére összezuhant. Sőt, a kispad is elkezdett balhézni, az egyik cserejátékost erőszakkal kellett betuszkolni az öltözőbe, Juan Garridót, a vendégek edzőjét pedig kiállította a bíró.

Ezzel a győzelemmel a Real Madrid tapad a Barcelonára, amely 49 ponttal első, a Realnak 47 van. A Villarreal áll a harmadik helyen, már 11 ponttal lemaradva az első kettőtől.

Primera Divisón, 18. forduló

Real Madrid–Villarreal 4-2 (C. Ronaldo 9., 45., 79., Kaká 82., ill. Cani 7., Rubén 18.).

Levante-Valencia 0-1 (Mata 83.)