Miért kell újrarúgatni a szabályos 11-est?
További Futball cikkek
-
Múlt héten rúgták ki Újpestről, a Kisvárda vezetőedzője lett Milos Kruscsics
- Játék közben esett össze a magyar labdarúgó az NB III-as meccsen
- Legutóbb március 27-én kezdtük győzelemmel az Eb-selejtezőt
- A Bayern München kanadai védője szerint ő egy népszerű lúzer
- A palesztinokat támogató kormányzó nem engedi játszani az izraeli válogatottat
A Brazília - Egyesült Államok negyeddöntőben ismét egy furcsa játékvezetői ítélet alakította a mérkőzést.
Az ausztrál bíró, Jacqui Melksham az öngóllal vezető USA ellen fújt be büntetőt a 65. percben.
A brazil Marta a tizenhatoson belül egy káprázatos esernyőcsellel két védőt is átjátszott, Buehler utána eredt, visszarántotta - ő húzott előbb mezt -, büntető, piros lap.
A büntetőt Solo megfogta, Melksham viszont megismételtette, mert úgy vélte, az egyik amerikai játékos az elrúgás pillanata előtt lépett be a tizenhatosra. Tévedett, maximum fél lábbal állt bent valaki, amiatt ismételtetni nem kicsit szigorú döntés. A második tizenegyest Cristiane helyett már Marta rúgta, aki határozottan belőtte.
A rendes játékidőben 1-1 maradt az állás, az emberhátányban játszó USA kihúzta. A hosszabbításban Marta újabb góljával a brazilok vezettek, de az USA nem adta fel, és a 122. percben Wambach góljával egyenlített.
Az egyenlítés miatt pszichológiai fölénybe kerültek, és összesítésben 5-3-ra nyertek tizenegyesekkel, és jutottak az elődöntőbe, ahol Franciaországgal játszanak majd.