13 °C
27 °C

Robben bajnokságot nyert a Dortmundnak

2012.04.11. 22:45

A Borussia Dortmund 1-0-ra nyerte a Bayern München elleni dortmundi Bundesliga-rangadót a 30. fordulóban.

Jó iramú meccs volt, sok komoly helyzettel, nyugodtan mondhatni, végül a holland Robben döntött, aki - ha három meghatározó mozdulatát nézzük - élete legrosszabb napját fogta ki. Az első félidőben a Dortmund játszott sokkal jobban, a legnagyobb helyzete Grosskreutznak volt, de Neuer hatalmasat védett a közeli lövésnél. A félidő hajrájában Lewandowski fejelt kapufát, összességében örülhetett a Bayern, hogy kapott gól nélkül ment a szünetre.

Neuert a szünetről visszatérve olyan mennyiségű banánnal fogadták a dortmundi drukkerek, hogy több pályamunkásnak kellett kitakarítani a tizenhatost.

A második félidőben jobban felpörgött a Bayern, de a vezetést mégis Jürgen Klopp csapata szerezte meg. Grosskreutz lőtt kapura húszról, Lewandowski háttal a kapunak állva, sarokkal még bele tudott érni a lövésbe, megzavarva ezzel Neuert, aki tehetetlen volt a hirtelen irányt változtatott labdával szemben. A vendégek lest reklamáltak, de mivel Robben csúnyán beragadt, erről szó sem lehetett. A lengyel támadónak ez volt a 20. gólja a szezonban.

Robben a 85. percben hőssé válhatott volna, de inkább rátett még egy lapáttal. Weidenfeller kapus buktatta teljesen feleslegesen, amiért jogosan járt a büntető. Robben szinte középre rúgta, a dortmundi kapus könnyedén védte.

Robben a 92. percben is javíthatott volna. Szubotics majdnem öngólt fejelt, a labda a kapufáról pattant a gólvonaltól négy-öt méterre álló Robben elé, akinek innen sem ment, kibikázta a lelátóra. A kirúgás után Lewandowski duplázhatott volna, de a lécre emelt. A végére maradt az 1-0.

A Dortmund így már hat ponttal megy a Bayern előtt, négy forduló van még hátra. Innen már nagyon csekély az esély arra, hogy ne védjék meg a bajnoki címet.