András, Andor
-3 °C

Hatot rúgott a Chelsea, de így is kiesett

2012.12.05. 20:35
A címvédő Chelsea kiesett a Bajnokok Ligájából, a Juventus idegenben harcolta ki a továbbjutást. Az előző fordulóban a Barcelonát verő Celtic is ott lesz a nyolcaddöntőben, a Galatasaray is továbbjutott. A CFR-é a nap gólja.

E csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-Juventus (olasz) 0-1 (Kucher 56.)

Az eseménytelen első negyvenöt perc után második félidő már aktívabb játékot hozott, az olaszok és az ukránok is egymás után dolgozták ki a helyzeteket. A Juventus az 56. percben öngóllal került előnybe, Kucherről vágódott a labda az ukránok kapujába. Az olaszoknak ez elég volt a győzelemhez, csoportelsőként mentek tovább, a második a Sahtar Donyeck lett.

Chelsea (angol)-Nordsjaelland (dán) 6-1 (Luiz 38., Torres 46., 56., Cahill 51, Mata 63., Oscar 71., ill. John 46.)

A játékvezető az első félidőben három tizenegyest is megítélt. A 22. percben a dánok szerezhettek volna vezetést, de Stokholm büntetőt rontott. A Chelsea egy kezezés után rúghatott tizenegyest a 35. percben, de Hazard kihagyta. A hazaiak három perccel később ismét tizenegyest kaptak, ezúttal is kezezés után. Luiz állt oda, bevágta. Torres növelte az angolok előnyét az első félidő vége előtt.

A szünet után rögtön szépítettek a dánok, John ugrott ki, és Cech mellett a kapuba emelt, de a folytatásban Cahill és Torres is betalált a hazaiaktól. A londoni csapat a 63.-ban az ötödiket is megszerezte, egy kontra után Mata volt eredményes, majd nyolc perccel később Oscar is gólt rúgott. A továbbjutáshoz ez sem volt elég, mivel a Juventus nyerni tudott Ukrajnában. A címvédő az Európa Ligában folytathatja.

Rangsor  Csapat  Lejátszott mérkőzés  Pontszám
1. Juventus 6 12
2.  Sahtar Donyeck 6 10
3. Chelsea 6 10
4. Nordsjaelland 6 1

F csoport:
Lille (francia)-Valencia (spanyol) 0-1 (Jonas 36.)

A Valencia a 36. percben Jonas tizenegyesével szerzett vezetést, bezsebelte a három pontot, de csak a második helyen jutott tovább a csoportból.

Bayern München (német)-BATE Boriszov (fehérorosz) 4-1 (Gomez 22., Müller 54., Shaqiri 66., Alaba 83., ill., Filipenko 89.)

A csoportelsőségre hajtó németek a 22. percben jutottak előnybe, Shaqiri beadását Gomez vágta be közelről. A második félidőben jött az újabb Bayern-gól, Müller növelte kétgólosra az előnyt, majd Shaqiri rúgta a harmadikat, a végén még Alaba is betalált, a fehéroroszok becsületgólját Filipenko lőtte, és beállította a végeredményt.

1.  Bayern München 6 13
2. Valencia 6 13
3. BATE Boriszov 6 6
4. Lille 6 3

G csoport:

FC Barcelona (spanyol)-Benfica (portugál) 0-0

A már továbbjutott Barcánál a kispadra ültették Messit, aki Gerd Müller rekordját állíthatta volna be a Benfica ellen. Az argentint az 58. percben küldték pályára, de gólt ő sem rúgott, ráadásul meg is sérült, de a klub szerint nem súlyos.

Celtic (skót)-Szpartak Moszkva (orosz) 2-1 (Hooper 21., Commons 82., ill Ari. 39.)

A 21. percben Hooper egy óriási védelmi hibát használt ki, és az oroszok kapujába bombázott. A 39. percben Ari egy emelés után egyenlített. Commons a 82. percben büntetőből juttatta ismét vezetéshez a skótokat, ezzel nyertek, és továbbjutottak.

1. FC Barcelona 6 13
2. Celtic 6 10
3. Benfica 6 8
4. Szpartak Moszkva 6 3

H csoport:
Manchester United (angol)-CFR Cluj (román) 0-1 (Alberto 56.)

A kolozsvári csapat óriási góllal jutott előnyhöz a második félidőben, Alberto huszonötről külsővel lőtt a bal felső sarokba, a labda a kapufáról pattant be. A vendégcsapat győzni tudott, de a továbbjutás nem sikerült.

Braga (portugál)-Galatasaray (török) 1-2 (Mossoro 33., ill. Yilmaz 58., 78.)

A 33. percben Mossoro egy gyors támadás után talált a törökök kapujába, a második félidőben Yilmaz egyenlített, majd húsz perccel később a vezetést is megszerezte csapatának, amely így bejutott a nyolcaddöntőbe.

1. Manchester United 6 12
2. Galatasaray 6 10
3.  CFR Cluj 6 10
4 Braga 6 3

Elsőként továbbjutott: Malaga, Borussia Dortmund, PSG, Schalke, Barcelona, Manchester United, Bayern München, Juventus.

Másodikként továbbjutott: Milan, Real Madrid, Arsenal, Porto, Valencia, Sahtar Donyeck, Celtic, Galatasaray.

Az elsők és a másodikok továbbjutnak a BL kieséses körébe, a legjobb 16 közé, a csoportharmadikok az EL-ben folytathatják. A BL nyolcaddöntőinek párosításait december 20-án sorsolják, a csoportelsőket egy-egy csoportmásodikkal húzzák össze. Azonos csoportból és azonos országból érkező klubok nem kerülhetnek össze, így például Barca-Real nem lehet.