Az Arsenal ötöt, Cazorla hármat rúgott

2012.12.17. 22:53

Könnyedén győzte le idegenben az Arsenal a Readinget az angol futballbajnokság 17. fordulójának zárómeccsén. A két csapat ezúttal is gólgazdag találkozót játszott egymással. Október 30-án, a Ligakupában 12 gól esett, akkor hetet rúgott a londoni csapat.

Most ötig jutott, amelyből Santi Cazorla hármat vállalt, ezzel a harmadik spanyol lett – Fernando Torres és Jordi Gómez után –, aki a Premier League-ben triplázni tudott.

A gyengécske Reading az első félidőben képtelen volt ellenállni az Arsenal-rohamoknak, a szünetre már 3-0 volt az előny a vendégeknél. Cazorla harmadik találata után – gólok sorát Podolski nyitotta – két gyors hazai gól jött, de ezzel sem tudott szoros lenni a meccs.

A Reading 17 meccsen gyűjtött kilenc pontjával az utolsó a bajnokságban, az Arsenal viszont győzelmével három helyet lépett előre és már az ötödik, két ponttal lemaradva a BL-t érő negyedik helytől.

Reading vs Arsenal 2:5 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410