13 °C
25 °C

A kiállítás és Mourinho zsenije döntött

2013.03.06. 14:26
A madridi 1-1 után a hazai Manchester United várhatta kedvezőbb helyzetből a Real elleni visszavágót, és kézben is tartotta a mérkőzést 57 percig, a kiállítás azonban megváltoztatta a BL-nyolcaddöntőt. Szakedzői elemzés.

Első félidő

Már a mérkőzés elején kirajzolódott a manchesteriek terve: saját térfelükre visszahúzódva fegyelmezetten lezárni a területeket, majd a labdaszerzés után minél gyorsabban a Real védői mögé juttatni a labdát.

Ezt két klasszikus négyes vonallal reprezentálta a United, ami azzal a nagyon lényeges plusszal volt megfűszerezve, hogy Welbeck állandóan Xabi Alonso nyakában lihegett. Az egymáshoz nagyon közel helyezkedő védő- és középpályássor hibátlanul zárta le a területeket, így a Ronaldo-Özil-Di Maria hármasnak nem volt területe szervezkedni, játszani. Mélyebben lett volna terület és megfelelő ember is a szervezésre, ám mint már említettük, Welbeck kikapcsolta Xabi Alonsót. Khedirát ugyan szabadon hagyták belépni a játékba, azonban ő nem képes úgy ritmust adni a csapatjátéknak, illetve olyan pontos hosszú labdákat tálalni, mint Alonso, így az első félidőben csak vergődött a Madrid.   manudef

Ezzel szemben a Manchester pontosan tudta, mit csinál, villámgyorsan lódultak előre a megszerzett labdákkal.   manukontra1

Welbeck és Van Persie azonnal sprintelt előre, majd a két szélső, Giggs és Nani, illetve még Cleverley is megérkezett a kontrák második hullámában.   manukontra2

Második félidő

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Aztán az 57. percben a kiállítás teljesen megváltoztatta a meccset. Mourinho nagyon gyorsan és jól reagált a helyzetre, ellenben Ferguson késlekedése két gólba került.

Mourinho nyilvánvalóan látta az addigi szenvedés okát, az őrzött Alonsót és a támadásokhoz hozzátenni képtelen Khedirát, és ennek megfelelően lekapta Arbeloát, Khedirát visszahívta jobbhátvédbe, és beküldte Modricsot Alonso mellé. Így most már mind a két mélységi középpályás rendelkezett irányítói képességekkel, kettőre kellett volna figyelnie a Manchesternek egy helyett, ráadásul úgy, hogy ők közben eggyel kevesebben lettek. Sőt, Giggs is fáradni játszott – hiába, 1000 mérkőzés, az 1000 mérkőzés –, így a középpálya sem zárt már annyira hibátlanul, mint az első félidőben.   realoff

Ferguson visszarendelte Welbecket a kiállított Nani helyére, így eleve Alonso megszabadult az őrzőjétől – Van Persie vagy nem kapott olyan utasítást, hogy vegye át, vagy csak nagyon lassan jutott el hozzá –, és még Modrics is feltűnt mellette a színen, innentől fickándozott a Madrid.

Mire Ferguson kitalálta volna, hogyan szervezze át csapata védekezését, már a Real vezetett, és a támadások felépítésén kellett agyalnia.

Összegzés

Remekül működött, amit a manchesteriek elterveztek. Gyakorlatilag egy órán keresztül az ő akaratuk érvényesült. A Madrid szenvedett, Mourinho pedig kivárt, nem kockáztatott, mert a United kontráiban állandó veszély volt. Előbb-utóbb még támadóbbá kellett volna tennie a csapatát, ezzel a kinyílást rizikózva, azonban még ezelőtt jött a piros lap, ami mindent megváltoztatott.

Mourinho nagyon gyorsan, tökéletesen reagált az új játékhelyzetre, Ferguson válasza azonban késlekedett, és a pár perces fáziskésés elég volt két madridi gólhoz, ami el is döntötte a továbbjutást.

A Meta továbbra is korlátozza az Index Facebook elérését, így hiába követ minket, híreink nem követik Önt. Facebook-videón mutatjuk, mi lehet ennek az egyik ellenszere, de ha első kézből akar értesülni a legfontosabb hírekről, töltse le az applikációnkat az App Store-ból vagy a Google Playből, illetve kövesse Twitter-csatornánkat!