Hedvig
23 °C

A Madrid az 1. meccsen eldöntötte a párbajt

2013.04.03. 22:55
3-0-ra verte a Real Madrid a Galatasarayt a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai, első meccsén, ezzel szinte biztosan ott lehet a legjobb négy között. Malaga-Dortmund 0-0.

Cristiano Ronaldóék nem bízták a véletlenre, a portugál már csapata első helyzetét berúgta. Özil ugratta ki középen, teljesen egyedül a portugált, aki hanyagul alábökött a labdának ziccerben, és a hosszú kapufa mellé, a felsőbe emelte.

A Galatasaray nem játszott rosszul, sőt. Veszélyes lövése volt Sneijdernek, majd Drogbának, aztán az afrikai még egy ziccert is elhibázott.

Klasszikus, hogy alig 30 perc után Benzema belőtte a második Real-gólt: Essien beadásának alászaladtak a védők, a középhátvéd mintha lehúzta volna a fejét a labda elöl, ami így Ebouét megzavarva a francia lábára esett: hat méterről begurította a rövid alsóba a csatár.

Eboué hamar javíthatott volna a másik végen, de elhibázta nagy helyzetét, így szünetre 2-0-lal ment a Real.

A második félidőben már sokkal jobban is játszottak Ronaldóék a törököknél, és a 70. perc után megszerezték a harmadikat. Xabi Alonso beívelt szabadrúgását Higuain csúsztatta be remekül. A szabad előtt nem volt szabálytalanság.

A meccs és a továbbjutás látszólag eldőlt, de Drogbáék nem adták fel. Meg is lett az eredménye, Burak Yilmaz lábára keményen rálépett Sergio Ramos a tizenhatoson belül, ám a tiszta büntető helyett a bíró Yilmaznak adott sárgát, aki emiatt nem játszhat a visszavágón. A csatár csapata gólkirálya, a BL-ben eddig hétnél jár, és valószínűleg fog megállni.

A Madrid tartotta magát José Mourinho edző mérkőzés előtti utasításához, nem kapott gólt, és mivel hármat lőtt, a 3-0 után az évtized összeomlása kellene hozzá, hogy kihulljon a BL-ből a keddi visszavágón.

A nap másik meccse, a Malaga-Borussia Dortmund 0-0 lett, pedig lehetett volna 4-4 is, annyi helyzet akadt, és maradt ki. Mario Götze mesterhármast rúghatott volna, de minden lehetőségét kihagyta, így a spanyoloknak jobb 0-0-lal mennek Németországba a csapatok.

A BL alig egy hét múlva, jövő kedden a két mai meccs visszavágójával folytatódik, szerdán lesz a Juventus-Bayern és a Barcelona-PSG. A bajorok 2-0-ról indulnak, a másik találkozó 2-2-ről. Messi valószínűleg játszhat.