Hedvig
23 °C

A BVB vagy a 99-es ManUnited lazább?

2013.04.10. 13:11 Módosítva: 2013-04-10 13:11:36

A Manchester United 1999-es Bajnokok Ligája győzelme óta nem volt annyira drámai fordítás a sorozatban, mint a Borussia Dortmundé a negyeddöntőben kedd este.

A 0-0-s első meccs után a dortmundi visszavágón a hazaiak játszottak fölényben, mégis a Málaga került előnybe egy kontra után Joaquin szép góljával. A németek még a félidő előtt egyenlítettek, és a szünet után is nagyon nyomtak, de nem tudtak betalálni, így amikor a Málaga a 82. percben újabb gólt szerzett, úgy tűnt, hogy eldőlt a továbbjutás, a spanyolok mennek a négybe.

A németek kétségbeesetten rohamoztak, végül a 91. percben sikerült begyötörni az egyenlítést, egy kipattanó labdát Reus vágott be hat méterről. A 2-2 még mindig a Málaga továbbjutását jelentette az idegenben lőtt gólok miatt, a hosszabbításból három perc maradt.

A középkezdés után a Dortmund megszerezte a labdát, és rögtön támadott. Egy bedobás után beíveltek, a labda egy újabb kavarodás után a gólvonalon álló Santanához pattant, ő bepöckölte a kapuba. A harmadik Dortmund-gólt kétszer is les előzte meg, a második volt a nyilvánvalóbb, de a játékvezető megadta, ezzel kiesett a Málaga.

A Dortmund hosszabbításban szerzett két gólja között csak hetven másodperc telt el, úgy fordítottak, mint a Manchester United a Bayern München elleni legendás Bajnokok Ligája-döntőben.

Az 1999-es finaléban a németek Basler 6. percben szerzett góljával egészen a hosszabbításig előnyben voltak. A háromperces ráadásban aztán a MU szögletet rúghatott a 91.-ben, még a kapus Schmeichel is felment fejelni. A szöglet után a németek próbáltak felszabadítani, de Ryan Giggs elé került a labda, aki laposan, jobbal lőtt, belepiszkált Teddy Sheringham, és megvolt az egyenlítés.

A középkezdés után fél perccel újabb szögletet harcoltak ki az angolok, Beckham ívelt be, Sheringham csúsztatott a hosszúra, ahol Solskjaer bekotorta a BL-győzelmet érő gólt.

Melyik a jobb fordítás?

• 493
    A MU-é
  • 141
    A BVB-é

A Manchester United hosszabbításban lőtt két gólja között kilencvenegy másodperc telt el, igaz ennek egy része az ünnepléssel ment el. Ha a tiszta játékidőt nezzük, valószínűleg akkor is a Dortmundé a gyorsabb fordítás.

A németek a pénteki sorsoláson kapnak majd ellenfelet, rajtuk kívül eddig a Real Madrid jutott be a legjobb négybe. Szerda este Barcelona-PSG 2-2-ről.