Gál
22 °C

Drogba csúcssarkazása ráijesztett a Realra

2013.04.10. 10:01

Didier Drogba zseniális sarkazása után lett szoros a Galatasaray–Real Madrid Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő, a volt Chelsea-csatár első BL-gólját szerezte új klubjában.

A Real Madrid háromgólos előnnyel (3-0) ment a török csapathoz, José Mourinho többször elmondta a meccs előtt, könnyen bele lehet szaladni a késbe a Galata otthonában. A meccs elején nem tűnt úgy, hogy baj lesz, Cristiano Ronaldo 7. percben - lesről - szerzett gólja után a hazaiaknak már ötöt kellett volna rúgniuk.

A második félidőben viszont belehúztak a törökök, Eboué és Sneijder is betalált, aztán jött Drogba. A csereként beállt Amrabat gurította be a labdát az ötös elé, ahol Drogba a kapunak háttal, védővel a nyakán sarkazott a hosszú sarokba. A csatár sarkazása erős és jól helyezett volt, Diego Lopez nem tudott rámozdulni.

A Galatasaraynak nem jött össze a bravúr, a meccs végén Cristiano Ronaldo megszerezte második gólját, így a Real Madrid 5-3-as összesítéssel jutott be a legjobb négy közé.