9 °C
19 °C

C-nek 1 perc kellett a szabadrúgásgólhoz, a Barca B lerohanta a Zaragozát

2013.04.14. 21:02
A tartalékos Barcelona simán nyert Zaragozában, a Real Madrid játékosait aprították Bilbaóban, de ők is hármat rúgtak.

A Barcelona a kiesés elől menekülő Zaragoza otthonában lépett pályára, Messi a BL-ben összeszedett sérülése miatt kihagyta a meccset, Iniesta sem utazott el, hátul is tartalékos volt a védelem. Hiányzott Puyol, Piqué, Mascherano, a közzéppályáról Busquets.

A 20. percben így is meglett a Barca-vezetés, Thiago szólóval tört be a Zaragoza-védők között, Alexis passza után a hosszú sarokba helyezett. A Zaragoza a bekapott gól után sem sok vizet zavart, nem nagyon tudta megtartani a labdát, Tello a 38. percben meg is rúgta a vendégek második gólját Thiago brazilos kiugratása után.

Sanchez a második félidő elején növelhette volna az előnyt, a kapus fölött a lécre pörgette a labdát. Tellónak viszont a folytatásban is jól ment, az 52. percben elviharzott a bal szélen, egy csellel betört a tizenhatoson belülre, egy az egyben lelépte az emberét, és éles szögből a hosszúba belsőzött, jobbal. A Barca nem erőltette meg magát, de a gyenge Zaragoza ellen így is vezetett hárommal. Nem volt rossz meccs, volt iram, a hazaiak is igyekeztek, de egy kapura lövésük volt egész meccsen.

A vendégek a hátralévő időben járatták a labdát, a Zaragoza csak nagy ritkán tudott játékba avatkozni. A hazaiaktól Alvaro a végén még belerúgott a földön fekvő Sanchezbe, de megúszta egy sárgával. A sértett is kaphatott volna egyet, mert a válla helyett az arcát fogta.

Maradt a 3-0 a Barcának, ami őrzi az előnyét az élen. A Pintért nem nevező Zaragoza viszont egyre nagyobb bajban, ilyen pocsék játékkal aligha marad bent az első osztályban.

C. Ronaldo húszról bombázott

A Real Madrid az Athletic Bilbao otthonában óriási góllal szerzett vezetést már a második percben. Cristiano Ronaldo húsz méterről végezhetett el szabadrúgást, a sorfal fölött bombázott a léc alá, nagyon eltalálta.

A gól után a Bilbao volt az aktívabb, komoly lehetőséget viszont nem tudtak kialakítani, és közben faragták rendesen a realosokat, Ronaldo és Ramos is kapott keményebb rúgást. A szünet előtt jöhetett volna a Madrid második gólja, Di Maria ugrott ki ziccerben, de hat méterről a lécre helyezett. A másik oldalon Diego Lopeznek kellett nagyot védenie egy tizenhétről érkezett Bilbao-lövés után.

A második félidő elején a gólszerző C. Ronaldo rágott be. Keményen leütközték, a bírónál reklamált, össze is szólalkozott a bilbaósokkal, majd nem sokkal később dühében elrúgta a labdát, végül a játékvezetőnek sikerült megfegyelmeznie.

A Real fölényben játszott, mezőnyben jobbak voltak, aztán a 69.-ben a sokat faragott Cristiano Ronaldo megszerezte a másodikat, egy beívelt szabadrúgás után az ötös sarkáról erősen fejelt a hosszú sarokba. Öt percre rá jött a harmadik, Higuaín éles szögből lőtte ki a hosszút, Ronaldo adta a gólpasszt, ezzel kialakult a 3-0-s végeredmény, kemény, feszült meccsen nyert a Real.