Albert, Lipót
12 °C

A Bayern szétszedte a Barcát, 4-0

2013.04.23. 22:59 Módosítva: 2013-04-23 23:16:24
A Bayern München hatalmas lépést tett a Bajnokok Ligája -döntő felé, mivel az első elődöntőn 4-0-ra verte a halovány Barcelonát. Kassai Viktor játékvezetőn több hibát is számon kérhetnek a csapatok.

A Bayern München otthon kezdte a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-elődöntőt, a vendégeknél kezdőben volt Messi, aki negyeddöntőben meghúzta a combját, és két hetet kihagyott. A mérkőzés tétje volt, hogy Barcelonában melyik csapat tudja kiharcolni a Bajnokok Ligája döntőjébe jutást. A másik ágon a Dortmund és a Real Madrid közül kerül ki a döntőbeli ellenfél.

A Bayern bekezdett a keddi mérkőzésen, a jobb szélről felépített akció végén Robben lőhetett az ötös sarkáról, Valdés lábbal hárított.

A két csapat felállása

„Jupp Heynckes a 4-2-3-1 rendszerben küldte pályára csapatát, és arra játszik rá, hogy csapata minél gyorsabban gólt szerezzen. Thomas Müller, Arjen Robben, Franck Ribéry és Mario Gomez a német támadórészleg. A Barca 4-3-3-mal kezd: Alexis Sanchez, Pedro és Lionel Messi a támadósorban." A mérkőzés online közvetítését és szakkomentárjainkat ezen a linken találja.

A Barca próbálta tartani a labdát, és lassítani a játékot, de a hazaiak már a középpályán igyekeztek megtámadni Messiéket, és gyors ellentámadásokat indítani, az agyonlocsolt pályán viszont sokat csúszkáltak a játékosok.

A német csapat a folytatásban is a jobb szélen volt aktív, Lahm és Robben okozott időnként zavart, szögleteknél tovább viszont az első húsz percben nem jutottak.

Elkezdődött a gólgyártás

Aztán a 25. percben a levegőben sikerült megverniük a Barcelona-védelmet. Egy szöglet után kivágott labdát Robben ívelt vissza a tizenhatoson belülre, Dani Alves mellől Dante az ötösnél visszafejelte a hosszúra, ahol Piqué későn kapcsolt, érkezett Müller, és közelről bólintott, Valdésről pattant a labda a kapuba.

Három perc múlva a mezőnyben teljesen eltűnt Messi egyenlíthetett volna. Pedro beadása után a gólpasszt adó Dante mentett előle az ötösnél. Nem volt veszélytelen a labdaérintés, saját kapujába is passzolhatott volna.

A vezető gól óriási lendületet adott a Bayernnek, támadásban maradtak, csúsztak, harcoltak, Robben mindenhol ott volt, védekezésből is kivette a részét. A 31. percben Dante fejelte Alexis kezére a labdát a tizenhatoson belül, a németek tizenegyest reklamáltak, Kassai nem adott büntetőt. Két sárgát viszont kiosztott, Gomez és Bartra is kapott egyet.

A Barcelonánál többet volt a labda, ám a félidő végéig sem tudott komoly helyzetet kialakítani, a Bayern fegyelmezetten védekezett, és óriási tempót diktált akcióival.

Spanyolországban megint Kassaiztak

Az első félidőben két olyan helyzet is volt, amikor Barcelona-játékos kezét érte a labda. A 15. percben Piqué kezéről vágódott le egy labda, aztán a 31. percben Dante fejese pattant le Alexis kezéről. A spanyol AS cikkében megjegyezte, Kassai egyiket sem ítélte tizenegyesnek, szerintük Gomez lesről lőtte a második Bayern-gólt.

A Marca szakértője szerint a Bayern négy gólja közül három nem volt szabályos. Az elsőnél Dante támaszkodott, a másodiknál a gólszerző Gomez lesen volt, a harmadik előtt Müller szabálytalankodott, amikor leütközte Albát, írja a lap.

A második félidő elején is egy pontrúgás után kapott gólt a Barcelona. Robben lőtte be a szögletet, az ötösnél az első gólt szerző Müller fejelte vissza a labdát Gomezhez, aki két méterről bevágta. A lassítás alapján úgy tűnt, a gólszerző lesen állt, amikor Müller fejelt.

Az 54.-ben jöhetett volna a harmadik, Ribéry került helyzetbe a tizenhatoson belül, eltolta a labdát Dani Alves mellett, keresztbe lőtt, de nem találta el a kaput.

A Barcánál Messi a második félidő elején sem tudott játékba avatkozni. A mérkőzés előtt még kérdéses volt, hogy pályára lép-e, hatvan perc után nyilvánvaló volt, nem teljesen egészséges.

A hazaiak fegyelmezett védekezésükkel őrizték az előnyt, a széleken is jól zártak vissza, így hiába volt Vilanova csapatánál többet a labda, a Bayern gyors ellentámadásai jóval veszélyesebbek voltak, sokkal frissebbnek tűntek a németek.

68 perc után az első Barca-lövés

A 68. percben már eltalálta a kaput a Barcelona, Neuer simán védett, a Bayern pedig pár percre rá berúgta a harmadikat. Egy gyors ellentámadás végén Robben betört a tizenhatoson belülre, az ellene védekezni próbáló Albát leütközte Müller, így Robben szabadon maradt, és éles szögből a hosszúba csavart. A barcások ezután a gól után is reklamáltak Kassainál, Müller szerintük szabálytalanul állította meg a csapattársukat.

Nem sokkal később Bartra szépíthetett volna, azonban ziccerben csúnyán rontott. Aztán az utolsó tizenöt percre a Bayern felőrölte a vendégeket, a 81.-ben jött is a negyedik hazai gól. Ribery a bal szélre játszotta ki a labdát Alabának, aki középre gurított, Müller pedig közelről bekotorta.

A barcásoknál a meccs végén elszakadt a cérna, Alba Robben arcába dobta a labdát, sárga lapot kapott érte, így kihagyja a visszavágót. Maradt a 4-0 a végéig, nehéz elképzelni, hogy ez a Bayern a jövő héten négy gólt kapjon, félelmetes formában vannak.

A katalán csapat tizenhat éve nem kapott ekkora verést nemzetközi kupában, 1997-ben a Dinamo Kijev verte őket 4-0-ra, azóta viszont senkinek nem sikerült, ez is mutatja az idei Bayern erejét. A münchenieknél többen is nagyot játszottak, de közülük is kiemelkedett Robben.