Gyöngyi
14 °C

Lewandowski 4 gólja elintézte a Realt

2013.04.24. 22:56
A lengyel 4 találatával kiütötte a Borussia Dortmund a Real Madridot a Bajnokok Ligája második elődöntőjének első meccsén. A spanyolokat viszont életben tartja C. Ronaldo ajándékgólja, aminél a passzt az egyetlen gyenge német, a középhátvéd Hummels adta.

Hajtósan indult a meccs, de a Dortmund tovább gyorsított, ötletesebben, jobban játszott. Már a 6. percben helyzetbe került Reus, aki a lezdőkörben szerezte meg a labdát, majd begyalogolt a tizenhatosra. Jobbal lőtt, Diego Lopez kitenyerelte a labdát oldalra, de Lewandowski nem csúszott rá, hogy az üres kapuba sodorja, inkább kifelé, majd vissza fordult, és nullszögből blokkolták a lövését.

Két perc múlva már tehetetlen volt a madridi védelem. Bal oldalon futott az akció, Schmelzer elengedte a labdát remekül, Götze beadta, Pepe lemaradt Lewandowskiról, aki most nem hibázott, és közelről a kapuba belsőzött (Lewandowski góljait a cikk alján találja).

A következő lehetőség C. Ronaldo 30 méteres szabadrúgása volt, ment a labda, ahogy szokott, de Weidenfeller kiütötte.

A szünet előtti percekig csak rugdosták a labdát a csapatok, majd az Reushoz került, aki lefutotta a megcsúszó Varane-t, aztán amikor már előnyben volt, elesett. Összeakadt a lábuk, a bíró helyesen nem adott büntetőt, már csak azért sem, mert úgy húsz centivel még a vonal előtt ütköztek a bokák.

Ebből a helyzetből azonnal fordult a Madrid, a labda magasra repült, Hummels utolsó emberként kapásból hazagurította, csakhogy nagyon röviden: Higuain könnyedén lecsapott rá, belépett a 16-osra, ahol a középen érkező C. Ronaldóhoz passzolt, gól. A portugál üres kapura lőtte 12. BL-találatát ebben a szezonban.

A Realnak ez volt az egyetlen és legbonyolultabb akciója az első félidőben.

Hasonlóan is folytatódott a meccs. Csak 5 perc telt el a második félidőból, amikor egy eltört hazai lövésre lecsapott Lewandowski, az átvétellel meg is fordult, és közelről remekül, jobb külsővel berúgta. Nem telt el öt perc, újra jött a lengyel, aki ismét egy eltört beadásszerű lövést ért el, szenzációsan, talppal húzott rajta egyet, ezzel befűzte Pepét, aztán kegyetlenül kilőtte a bal felsőt úgy 10 méterről.

3-1-re égett a Madrid, kereste a labdát, de azt újra a BVB találta meg. Reus vette le a 16-oson belül ziccerben, ám a visszaérő Xabi Alonso fellökte. Az egyértelmű büntetőt is Lewandowski vágta be, 4-1.

A dortmundi gólok között volt még egy nagy német helyzet, amikor Gündogan szlalomozott át a védelmen, a végén megkerülős csellel, lövése a bal felsőbe tartott, és Lopez csodálatosan tolta ki.

A hajrában visszább zárt a BVB, a Realnak volt is két helyzete. C. Ronaldo ugrott volna ziccerben, de a passz kicsit hosszú volt neki, így csak becsúszva tudta kapu felé tenni a labdát, és Weidenfeller védett. A másik közvetlenül a lefújás előtt akadt, szöglet utáni kavarodásból Varane lőtt fölé-mellé, mert Hummels még bele tudott érni.

A 4-1 remek eredmény a BVB-nek, valószínűleg aláírták volna a meccs előtt, de igazából a spanyolokban az az egy gól sem volt benne, csak Hummelsnek köszönhetik, hogy életben maradtak a jövő keddi visszavágóra: az 1-4 otthon 3-0-lal visszafordítható, ezzel az eredménnyel már a Real jutna a BL-döntőbe. (A videón Lewandowski mind a négy gólja)

A Bundesliga így két nap alatt 8-1-re verte a spanyol ligát, mivel kedden a Bayern 4-0-lal küldte haza a Barcelonát. Azt már több mint 99 százalék, hogy nem fordítja vissza a Barca szerdán, 0-4-et a BL, illetve a BEK történetében senkinek sem sikerült.

A Real mellett szól a 2004 tavaszi Deportivo, ami idegenben 4-1-re kapott ki a Milantól az első meccsen, majd a visszavágót megnyerte 4-0-ra, és továbbjutott.

Az viszont biztos, hogy a Madridnak Németországban nem megy, most már 24 ottani meccsükből tudtak megnyerni mindössze 1-et, a Leverkusent verték bő 10 éve.

Nem a mostani 4-1 viszont a Real legnagyobb BL-veresége: a Liverpool 4-0-ra ütötte ki a spanyolokat néhány éve, hazai pályán.