11 °C
22 °C

A 45. másodpercben kapott ki a Fradi

2013.04.28. 18:34

A Ferencváros és a Videoton a hétközi Ligakupa-döntő után ezúttal az OTP Bank Ligában találkozott. A Fradi Székesfehérváron 5-1-re ütötte ki a Videotont szerdán, de ahogy mindenki jósolta, ez a bajnoki egészen más meccs lesz.

Úgy is kezdődött. Még fel sem álltak igazából a csapatok, amikor Kovács István nagyszerű passza után Torghelle Sándor szép lövéssel, már a 45. másodpercben jutatta előnyhöz a Videotont.

Nem nagyon kellett felrázni a Ferencvárost, a gyors gól megtette. A fővárosi csapat végignyomta az első félidőt, ziccerei is akadtak bőven, de hazai gól nem született, pedig Bozsovics kapus bizonytalansága szembetűnő volt.

Volt nyolc Fradi-szöglet, Aborah, Leonardo és Böde előtt is majdnem száz százalékos gólszerzési lehetőség, a félidőben 1-0 maradt a Videotonnak.

A második félidőben a Videoton sikeresen lassította a Ferencváros játékát, de annyira nem is kellett lassítani, mert a Fradi nem tudott ezzel a harcmodorral mit kezdeni, húsz perc telt el és még kapura lövés sem volt, helyzet sem.

Az utolsó húsz percben aztán rákapcsolt a Ferencváros, de semmi sem jött be a zöld-fehéreknek. Mentek előre, de már helyzet sem volt, a lepattanó labdák sem oda pattantak, ahová kellene. A Ligakupa-győzelemből semmi nem maradt meg erre a meccsre, a végén még Julian Jenner is pirosat kapott. A Fradi ezen a meccsen csődöt mondott.

A Videoton megérdemelten nyert és elkezdte üldözni a Győrt, amelynek előnye így már csak hét pont a Fehérvárral szemben.

OTP Bank Liga, 25. forduló

Ferencváros-Videoton FC 0-1 (0-1)

Puskás Ferenc Stadion, 8000 néző, v.: Kassai

Gólszerző: Torghelle (1.)

Piros lap: Jenner (92.)

Sárga lap: Aborah (79.), illetve Alvarez (10.), Torghelle (66.), Juhász (68.), Szolnoki (79.)

Ferencváros: Jova - Somalia, Besic, Gyömbér (Klein, 87.), Bönig - Jenner, Cukic (Alempijevic, a szünetben), Leonardo, Józsi, Aborah (Orosz, 90.) - Böde

Videoton FC: Bozovic - Brachi, Juhász, Vinícius, Szolnoki - Gomes, Kovács I., Mitrovic, Gyurcsó (Stopira, 85.) - Torghelle (Nikolics, 76.), Alvarez (Paraiba, 59.)