Rejtély Matyi Dezső kiszállása
További Futball cikkek
- Cristiano Ronaldóék fél óra alatt kiütötték Luxemburgot
- Aranycipő, zászlóba tekert ukránok és angol győzelem az Eb-selejtezőn
- Bealudt az Eb-elődöntős, kétgólos előnyről kapott ki Kazahsztánban!
- Egy év alatt két bajnoki címet szerezhet a Barca
- Hiába gyakorolja Schäfer a kő-papír-ollót, Szoboszlai szerint nincs esélye
A pécsi NB I.-es futballklub tulajdonosa, Matyi Dezső egyik napról a másikra kivonult a futballból.
Sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy egy banki vita áll a háttérben. Matyi szerint a Széchenyi Bank nem tartotta be a megállapodásukat. A Széchenyi Bank közleményben utasította vissza Matyi etikátlanságról szóló megjegyzését.
A Népszabadság politikai motívumokat sejt a háttérben, a könyvkiadással és terjesztéssel foglalkozó Matyi cáfolja, hogy tankönyv-államosítás miatt üzent volna, és azt sem erősítette meg, hogy a stadionfelújításra kapott egymilliárd lett volna döntésének mozgatórugója. (Viszonyításul: a harmadosztályú Szeged három milliárdot, Szombathely 9,5 milliárdot kapott.)
Matyi az újság szerint hat év alatt körülbelül másfélmilliárdot fektetett be a pécsi futballba.
A Pécs jelenleg a hetedik a magyar bajnokságban, Matyi tehát lényegében a csúcson száll ki, mert korábban kilenc edzőt kirúgva sem jutott el idáig.
Bajban a borászat
Matyi Dezső a borászata miatt veszett össze a Széchenyi Bankkal. A 3-400 millió forintos árbevételű Matias borászat az elmúlt években a nullszaldó környékén billegett, de tavaly már 30 milliós veszteségbe csúszott, derül ki a Céginfo adataiból. A papíron Matyi 19 éves lánya által vezetett vállalat akkor már több mint 1,1 milliárdnyi kötelezettséget görgetett maga előtt, amiből 330 millió volt az éven belül lejáró kölcsönök összege, a pénzügyi műveleteik ráfordításai a duplájára nőttek 2012 végére, ez is komolyan hozzájárult a veszteséghez.
Idén azonban sokasodni kezdtek a problémáik, NAV végrehajtás alá is kerültek nyár végén. Őszre már a Széchényi Bankkal közösen gondolkozhattak a megoldáson, mivel szeptember végén a Széchényi Bank zálogjogokat jegyzett be a cég egyes üzletrészein, pedig korábban nem álltak kapcsolatban a bankkal.
Elmérgesedett a viszony
Azonban nem lehetett igazán sikeres az együttműködés, ugyanis decemberre a NAV újra elrendelte a végrehajtást. Megkerestük Matyi Dezsőt is az ügyben, hogy pontosan milyen megállapodást nem tartott be a Széchenyi Bank, de azt mondta, hogy idén erről bővebben biztosan nem beszél. A Széchenyi Banknál üzleti titok miatt nem adtak több információt az ügyről, de jelezték, hogy be fogják perelni Matyit a hírnevük megsértése miatt.
A dolog azért is külön érdekes, mert a Széchenyi Bank erősen fideszközelinek mondható, miután az állam gyakorlatilag a kormányváltás óta úgy érezte, hogy jó húzás lesz pont 49 százalékot vásárolniuk Töröcskei István kisbankjából.