Gál
22 °C

El se hiszi, milyen gólok voltak a hétvégén!

2014.03.24. 11:00

Erős a mezőny a hétvége gólja szavazásban, pedig szombaton még úgy tűnt, Wayne Rooney találatánál nem lehet szebb. A Manchester United-sztár a West Ham United ellen egy előrevágott labdánál nem sokat tökölt, amint meglátta, hogy kint áll az ellenfél kapusa, rögtön kapura külde a labdát a félpályáról. A gól után még a lelátón ülő David Beckham is ámult, a meccs vége 1-0 lett.

Néhány órával később már a világ másik végén született látványos félpályás gól, ráadásul a korábban holland válogatott Orlando Engelaar még messzebbről talált be, mint az angol válogatott. A Melbourne Hearttal ugyan kikaptak a Central Coast Marinerstől 2-1-re, de a szigetországban könnyen ez lehet az év gólja.

A Dortmund lengyel csatára, Robert Lewandowski nem a félpályás kategóriában nevezett, gólja így is emlékezetesre sikerült. A csatár a Hannover elleni bajnokin végignyargalt a szélen egy ellentámadásnál, majd betört a tizenhatoson belülre, utat talált három védő között, a negyedik sem tudta szerelni, mielőtt az ötödik hazai játékos odaért volna, bevágta. A vége 3-0-s BVB győzelem volt.

A portugál Bebe a Manchester Unitedben is megfordult korábban, nem véletlen, ha nem emlékeznek rá. Azóta már hazája bajnokságában futballozik, a Pacos de Ferreira játékosaként vasárnap pedig egy gyönyörű labdaátvétel után bombázott a kapus fölött az Arouca kapujába. Meg is nyerték 3-1-re a meccset, Bebé duplával zárt, hét gólnál jár a szezonban.

Angliában a Norwich City–Sunderlanden lőtt irdatlan nagy gólt a hazai Alexander Tettey, a 33. percben egy kivágott labdát kapásból, harmincról zúdított a kapuba, ezzel be is állította a 2-0-s végeredményt.