10 °C
27 °C

Lehet CR sarkazásánál nagyobb gólt lőni?

2014.05.05. 10:43

Heti gólszépségversenyünkben főként a szombati gólok dominálnak, vasárnapról egyedül Cristiano Ronaldo sarkazása került be a szavazásba, annak viszont kérdés nélkül helye volt a legjobbak között.

Szombaton az Elche a Malagához látogatott, a vendégek pedig nagyon fontos gólt - és győzelmet - szereztek, hiszen így megnyugtató távolságra kerültek a kiesést jelentő utolsó három helytől.

A mérkőzés egyetlen találata Garry Rodriguesé volt, aki egy szöglet után legalább 30 méterről lepte meg Willy Caballerót a kapuban. A holland születésű, de zöld-foki köztársasági játékos 11. percben szerzett gólja azért is volt nagyon fontos, mert később Tonót és Botiát is kiállították az Elchéből, de így is kitartottak a végéig és nyerni tudtak 1-0-ra.

Garry Rodrigues nagyon messziről

A Bayern München nem mindig a legjobb formában játszott azóta, hogy április legelején megnyerték a Bundesligát, hiszen tét nélküli bajnokik sora várt rájuk, de így is búcsúztak a Bajnokok Ligájából. Az elbukott elődöntőt a Hamburg elleni meccsen feledtették egy 4-1-es győzelemmel, a meccs legszebb gólja pedig Claudio Pizarróé volt.

A 35 éves perui idén már csak kiegészítő szerephez jutott a Bayernben, de a 75. percben szerzett góljával régi bayernes és werderes énjét idézte. Két perccel azután, hogy beállt, máris helyzetbe került. Az első, meglehetősen gyatra lövése még kijött Rene Adlerről, de a perui gyorsan eszmélt és remek mozdulattal ollózott a kicsit kint álló kapus fölött a kapuba.

A Liverpool Chelsea elleni veresége óta a Manchester City kezében van az angol bajnokság, ha mostantól minden meccsüket megnyerik - még kettő van -, övék lesz a bajnoki cím. Liverpoolba is győzni érkeztek az Evertonhoz, de hamar hátrányba kerültek, amikor Ross Barkley villant újra.

A 20 éves középpályás Steven Naismith passza után lényegében gondolkodás nélkül vágta be a hosszú sarokba a labdát, zseniális mozdulattal. De hiába vezetett az Everton már a 11. percben, a City bajnokesélyeshez méltóan gyorsan fordított, a 48. percben már 3-1 volt nekik, Romelu Lukaku pedig csak szépíteni tudott a végén.

Ross Barkley a City ellen

Nem csak a Premier League-ben, hanem egy osztállyal lejjebb, a Championshipben is voltak szép gólok a hétvégén. A jamaikai Garath McCleary alighanem sokat nézhette a 2002 után újra BL-döntőbe jutó Real Madrid legutóbbi BL-sikerét, hiszen mindent elkövetett, hogy lemásolja Zinedine Zidane azóta legendássá vált gólját.

A gyakorlat nem sikerült rosszul, a gól is szép lett, a Reading pedig ezzel egyenlített 2-2-re a második helyen záró Bournley ellen, bár nagyon nem örülhettek a hazaiak a döntetlennek, mert egy győzelem kellett volna nekik ahhoz, hogy ott legyenek a feljutási rájátszásban

McCleary Zidane-t másolta

Az utolsó jelöltünk szinte az utolsó pillanatban esett be. Vasárnap késő este játszott a Real Madrid a Valencia ellen otthon, a hazaiknak pedig nagyon kellett menniük a győzelemért, hiszen a Atlético óriási meglepetésre kikapott a Levantétól, így a Realnak még van esélye a bajnoki címre.

Real Madrid-Valencia 2-2

Ki a nyerő a héten?

Ehhez képest a Madrid elég sokat játszott hátrányban és nem hogy a győzelemért, hanem inkább az egyenlítésért kellett küzdeniük, kétszer is. A nagy hajrát végül Cristiano Ronaldo gólja zárta, aki pazar mozdulattal, sarokkal szerzett gólt a 92. percben, amivel 2-2-re mentette a mérkőzést és életben tartotta a Real szezonját.

A Madridnak még három meccse van, ezeket mind meg kell nyernie, de a bajnoki címhez a Barcelona (vagy a Malaga segítsége) kell, hiszen az Atléticónak négy pont, vagy is egy döntetlen és egy győzelem 1996-óta az első bajnoki címet jelentené.