Roma-ManCity 0-2. A németek nyertek Mariborban, a Sporting veszített a Chelsea-nél, így bukott. A Barca megfordította a PSG ellen, csoportelső. Megvan a BL összes nyolcaddöntőse az utolsó nap után.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Bajnokok Ligája, 6. forduló:
        E csoport:
    AS Roma (olasz)-Manchester City (angol) 0-2 (0-0)

AS Roma vs Manchester City (0-2) gól összefoglaló

gól: Nasri (60.), Zabaleta (86.)

A CSZKA müncheni vereségénél a Romának jó lett volna a 0-0 is a továbbjutáshoz, de a három legjobb embere nélkül felálló City simán megverte. Nem játszott Agüero, Yaya Touré és Kompany sem, David Silva is csak csere volt, ám így is nyertek. Nasri óriási gólt lőtt a 16-oson kívülről a rövid kapufára, a hajrában remekül kisakkozott támadásból Zabaleta első BL-góljával biztosította be a sikert. A Romának az első félidőben volt egy nagy helyzete, a másodikban, 0-1 - az 1-1 is kevés lett volna - egy kapufája, amikor Joe Hart tolta ki a labdát. A City először jut tovább a BL-csoportkörből, a Roma megy az Európa Ligába.

Bayern München (német)-CSZKA Moszkva (orosz) 3-0 (1-0)

Bayern Munich vs CSKA Moscow (3-0) gól összefoglaló

gól: Müller (17., 11-esből), Rode (84.), Götze (90.)

Az oroszoknak nyerniük kellett volna a továbbjutáshoz, nem jött össze.

A csoport végeredménye: 1. Bayern München 15 pont, 2. Manchester City 8, 3. AS Roma 5, CSZKA Moszkva 5

F csoport:
    FC Barcelona (spanyol)-Paris Saint-Germain (francia) 3-1 (2-1)

Barcelona vs PSG (3-1) gól összefoglaló

gól: Messi (18.), Neymar (42.), Suárez (77.) illetve Ibrahimovic (15.)

Zlatan korai gólt lőtt, a cserekapus Ter Stegen, ha nem megy el a hosszúra, védhette volna. Messi majdnem a 16-osról indulva Suarez keresztbe csizmaszárazott labdáját egy méterrel a vonal előtt érte el, és jobbal bekotorta. A Barca 3-3-4-gyel állt fel, megfojtotta a franciákat, Neymar még a szünet előtt hatalmas gólt rúgott távolról. A második félidőben nagyszerű akció végén Neymar közeli csavarását védte Sirigu, a kipattanóra érkezett Suarez és Messi is, utóbbi is simán beverhette volna, de nagyon látványosan hagyta a társának: az uruguayi belőtte végre első gólját a Nou Campban. A Barca a győzelemmel csoportelső, a PSG második.

Ajax Amsterdam (holland)-APOEL (ciprusi) 4-0 (1-0)

Ajax Amsterdam vs APOEL (4-0) gól összefoglaló

gól: Schöne (45+1., 50.), Klaassen (53.), Milik (74.)

A hollandok simán nyertek, mehetnek az EL-be.

A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 15 pont, 2. Paris Saint-Germain 13, 3. Ajax Amsterdam 5, APOEL 1

G csoport:
    Chelsea (angol)-Sporting Lisboa (portugál) 3-1 (2-0)

Chelsea vs Sporting Lisbon (3-1) gól összefoglaló

gól: Fábregas (8., 11-esből), Schürrle (16.), Mikel (56.), illetve Silva (50.)

A portugálok iksszel továbbmehettek volna, vereséggel is, ha nem nyer a Schalke. Másképp alakult.

Maribor (szlovén)-Schalke 04 (német) 0-1 (0-0)

Maribor vs Schalke (0-1) gól összefoglaló

gól: Meyer (62.)

A németeknek nyerniük kellett, és remélniük a Sporting londoni vereségét. Így alakult.

A csoport végeredménye: 1. Chelsea 14 pont, 2. FC Schalke 04 8, 3. Sporting Lisboa 7, 4. Maribor 3

H csoport:
    Porto (portugál)-Sahtyor Donyeck (ukrán) 1-1 (0-0)

FC Porto vs Sahtar Donyeck 1-1 gól összefoglaló
    gól: Aboubakar (87.), illetve Sztyepanenko (50.)

A Porto biztos csoportelső, a Sahtyor biztos második volt már kezdéskor is.

Athletic Bilbao (spanyol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 2-0 (0-0)

Athletic Bilbao vs BATE Boriszov (2-0) gól összefoglaló
    gól: San José (47.), Susaeta (88.)

A Bilbao legalább a minimum EL-indulást megmentette.

A csoport végeredménye: 1. FC Porto 14 pont, 2. Sahtar Donyeck 9, 3. Athletic Bilbao 7, 4. BATE Boriszov 3

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.
        A csoportok első két helyezettje jutott a nyolcaddöntőbe, a harmadikok átkerültek az Európa Ligába, a legjobb 32 közé.

• Csoportelsők: Atlético Madrid, Real Madrid, Monaco, Borussia Dortmund, Barcelona, Chelsea, Porto, Bayern München

Csoportmásodikak: Juventus, Basel, ManCity, Arsenal, Paris Saint-Germain, Sahtar Donyeck, Bayer Leverkusen, Schalke

December 15-én, hétfő délben az elsőket összesorsolják a másodikokkal, azonos csoportból érkezők és azonos országbeliek nem kaphatják egymást.

• Egymás után a második olyan BL-szezon az idei, amikor mind a négy német induló túlélte a csoportkör. A Bayern, a Bayer Leverkusen, a Schalke, és a Dortmund is ott van a legjobb 16 között.

• Yaya Touré, Kun Aguero és (kezdőként) David Silva nélkül, mégis igazi City-módre nyertek: szép lassan kiszorították a szuszt a Romából, Nasri vezető gólja pedig tényleg zseniális volt; olyan villanás, ami abszolút hiányzott az olaszoktól. A Romának az első félidőben kellett volna jobban megnyomnia - mondhatja az armchair pundit.

• E csoport

AS Roma (olasz)-Manchester City (angol) 0-2

Bayern München (német)-CSZKA Moszkva (orosz) 3-0

F csoport

FC Barcelona (spanyol) - Paris Saint-Germain (francia) 3-1

Ajax Amsterdam (holland)-APOEL (ciprusi) 4-0

A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 15, 2. Paris Saint-Germain 13 pont, 3. Ajax Amsterdam 5, 4. APOEL 1

G csoport

Chelsea (angol)-Sporting Lisboa (portugál) 3-1

Maribor (szlovén)-Schalke 04 (német) 0-1

H csoportban

FC Porto (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 1-1

Athletic Bilbao (spanyol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 2-0

Továbbjutott: a Bayern, a Manchester City, a Barcelona, a Paris SG, a Chelsea, a Schalke, a Porto, a Sahtar.

Az Európa Ligába került: az AS Roma, az Ajax, Sporting CP, az Athletic Bilbao.

• Ezt Götze lőtte, ebből a halálcsoportból a Bayern és a Manchester City fog továbblépni.

• A Porto egyenlített a Sahtar ellen, míg a Bilbao már 2-0-ra veri a BATE-t, amelynek a negatív rekordja most már 24 kapott gól.

• Az argentin jobbhátvéd meglepte emberét, Iturbét, amikor egy kis erőtartalékot előkaparva felsprintelt egy ellentámadással, behúzott középre, és a Nasri által elétett labdát laposan lőtte a hosszúba. Ez volt az első BL-gólja. Ha nem lenne Ivanovic, akkor kapásból azt mondanám, hogy ma Pablo Zabaleta a világ legjobb klasszikus jobbhátvédje.

• Zabaleta megszerezte a második gólját, ezt már pár perc alatt nem fogják a rómaiak behozni.

• A 24 éves Sebastian Rode élete első európai kupagólját szerezte. A Frankrtból érkező védő eddig kétszer volt kezdő bajnokin, egy gólja már a Bundesligában is van.

• Úgy magyaráz a kispadról a fel nem használt klasszis.

• A City tényleg jól tartja a labdát, legalábbis a Roma egyelőre nem nyom túlságosan. Totti helyett bejön Destro, Dzeko helyett Jovetic.

• Luis Suárez szerzi a katalánok harmadik gólját. Ebből csoportelsőség lesz, akárki meglátja.

• Iturbe Adem Ljajic helyére érkezett, a montenegroi nem örül túlzottan, Arsene Wengerként csapja a földhöz a palackot. Közben Totti íveléséből Manolas fejel kapufát, majd pedig egy szöglet után Demichelis nagyon-nagyon-nagyon kézgyanús módon ment a gólvonal előtt.

• Klaassen most gólpasszt adott, Milik volt a gólszerző.

• Az eddig jól álló csapatok bajban, a Roma és a Sporting: Tottiéknak fordítaniuk kell, ha tovább akarnak jutni, a Sportingnak szintén két gól kell, legalább iksz Londonban. Vagy maribori egyenlítés.

• Nainggolan próbál tenni valami ezért, de huszonegynéhányról egyenesen Hartba lő. Ha még nem lenne elég a hátrány a Romának, a sérüléséből felépült david Silva is pont most tér vissza ellenük - Pellegrini Navas helyett hozza be. A világ egyik legjobb támadó középpályásának bevetése azt jelenti, hogy az ősz mester tudja, játszani kell, és nem szabad a Romát (ott Iturbe jött be csereként) a Demichelis-Mangala belső védőpárosra húzni.

• Az ajaxos Klaassen? Az európai kupatörténelem 55 555 gólját. Gratuláció neki, de inkább a 19 éves Ricardo Kishnának aki a gól előtt három ciprusit csapott be nagyon, és adott gólpasszt.

• A Schalke megszerezte a vezetést Mariborban Meyer révén.

• Bajban az AS Roma, vezet a Man City.

• Úgy látom, mintha Fernandinho csúszott volna rá brutálisan Gervinhora (őt lehetetlen összekeverni). Mi-ni-mum sárga, de sokkal inkább piros.

• A Chelsea már 3-1-re veri a Sportingot, ha a Schalke (amely 0-0-ra áll egyenlőre) nyer Mariborban, akkor a portugálok az EL-be mennek.

• A BL csoportkörében még egyetlen csapat sem kapott 23 gólt. A Debrecent kiverő fehérorosz bajnoknak ez sikerült, és Bilbaóban még nincs vége a meccsnek.

• Majdnem bejön egy löbbölt megkerülős csele Clichy ellen. Előtte pár perccel Milner lőtt fölé. A meccs olyan, mint egy közepes kalandfilm fantasztikus zenével - a hangulatot a Roma-indulókat éneklő ultrák adják.

• Portóban Sztyepanyenko volt eredményes, az Ajax meg nyolc perc alatt a harmadik gólját lőtte a ciprusi APOEL-nek, a harmadikat Klaassen szerezte.

• A portugál csapat az 50. percben szépített a Stamford Bridge-en, Silva volt eredményes.

• Az Ajax ezzel 2-0-ra veri az APOEL-t

• Nem sokkal a középkezdés után, a 47. percben Susaeta szögletéből San José szerezte meg a baszkok EL-t érő első gólját.

• Az, hogy Maicon Douglast a papája eredetileg Michael Douglasről akarta elnevezni, de nem tudta, pontosan hogyan írják a filmsztár nevét. Ehhez képest a Maicon nem is rossz tipp, ugye?

• Mivel az állás nullnull, ezért mindkét oldalról: az egyik Jesus Navas, az ő oldalán történik minden, amibe az egyszer City-szurkoló belekapszkodhat. A másik pedig Gervinho, aki jobb- és baloldalon is tök jól megjátszható, és amúgy is lenyűgöző, mennyie maga mögött hagyta csúfos arsenalos énjét.