Erzsébet
1 °C

Igazi thrillert írtak a spanyol kupában

2014.12.16. 22:13

A Valencia nyolcgólos, elképesztően fordulatos mérkőzésen jutott a legjobb nyolc közé a spanyol Király-kupában.

Az első mérkőzésen a Valancia idegenben verte 2-1-re a Rayo Vallecanót, így egyértelmű favoritja lett a párharcnak. Az előnye azonban már az első félidőben odalett. A Rayo a 20. percben kezdte meg a gólgyártást, Jozabed talált be először, majd három perccel később Pozuelo következett, a félidő vége előtt még Jonathan Pereira is gólt szerzett. Így 3-0-ra, összesítésben 4-2-re vezetett a Rayo.

Copa del Rey 2014 - Valencia vs Rayo Vallecano... by gradacurva81

A kétgólos különbség azonban pillanatok alatt eltűnt a második félidő elején. Egy perc sem kellett hozzá. Előbb Pablo Alcácer rúgott egy gólt, majd még a 46. percben Morcillónak írtak be egy öngólt.

A Rayónak idegenben rúgott góljainak a 4-4 is jó lett volna, de a 61. percben már újra nála volt az előny Adri Embarba találatával. A Valencia azonban nem rogyott meg, négy perccel később egyenlített, majd a 71. percben a 4-4-es végeredményt is beállította, és megszerezte a továbbjutást.