Előd
17 °C

Szamarasz: Nem emlékszem, hogy rúgtam be a 11-est

2014.06.25. 10:47

A görögök egy 93. percben belőtt tizenegyessel jutottak tovább csoportjukból a kedd éjszakai, Elefántcsontpart ellen lejátszott meccsen, a kiesett csapat edzője szerint kegyetlenség történt.

A mérkőzés 1-1 volt a hosszabbításban, ezzel az afrikai válogatott állt továbbjutásra, a legvégén jött egy beadás, Jorgosz Szamarasz lövésre lendítette a lábát, de megakadt a csereként beállt Sióban. Elesett, az ecuadori Carlos Vera pedig befújta a büntetőt.

„Nem emlékszem, hogy rúgtam be a tizenegyest, teljesen kiesett. Csak arra koncentráltam, hogy a labdát a hálóba juttassam. Fogalmam sincs, mekkora szerepe volt a szerencsének a győzelmünkben, jobbak voltunk, mint Elefántcsontpart, de a kapufa máshogy gondolta. Sosem adtuk fel, az utolsó percig hittünk a továbbjutásban" – mondta Szamarasz. A görögök háromszor találták el a kapufát a mérkőzésen, Karagunisz például negyven méterről bombázta szét a lécet a második félidőben.

Az elefántcsontpartiak azóta lemondott szövetségi kapitánya, Sabri Lamouchi nagyon csalódottan nyilatkozott a lefújás után. „Elefántcsontpart csodálatos futballnemzet, ez pedig egy kegyetlen mérkőzés volt. Annyi munka és áldozat után mindannyian csalódottak vagyunk a kiesés miatt."

A görögök a nyolcaddöntőben a világbajnokság egyik meglepetéscsapatával, Costa Ricával meccselnek, a párharc győztese a Mexikó–Hollandia továbbjutójával találkozik a negyeddöntőben.