Árpád

Totti olyan csodás gólt lőtt, hogy muszáj volt szelfiznie egyet

2015.01.11. 17:05

Úgy kezdődött a római derbi a Serie A-ban vasárnap délután, hogy mindkét csapat dobogós helyen várta a meccset, a Roma a második helyen állt, és üldözi a Juventust,  Lazio pedig a harmadik.

És hiába vezetett a Lazio harminc perc után Mauri és Felipe Anderson góljaival, a második félidőben a Serie A élő legendája, Francesco Totti egymaga hozta vissza csapatát zseniális megmozdulásaival.

A 48. percben előb Strootman passza után közelről szépített, de az igazi csoda a 64. percben jött, Holebasz beívelése után Totti éles szögből, akrobatikusan lőtt a hosszúba, zseniális megmozdulás volt a harmincnyolc éves klasszistól. Ezután kirohant a Roma-ultrákhoz ünnepelni, még egy szelfit is csinált velük.

A hajrát rendesen megnyomta a Lazio, a csereként beállt Klosének is volt nagy helyzete, de maradt a 2-2, úgyhogy ha a Juventus nyerni tud a Napoli otthonában, akkor megint el tudnak kicsit lépni a Romától.

Tottinak a vasárnapi bajnoki előtt mindössze két gólja volt az idényben, de ez senkit nem érdekel már azok után, hogy a római derbin tudott duplázni a legnagyobb rivális ellen, ráadásul az egyenlítőgól egészen pazar volt. A mostani két góljával a római derbik társgólkirálya lett, a 11 gólos Dino Da Costát fogta be. Ünneplős szelfije nem sokkal a meccs után meg is jelent a Roma közösségi oldalán.

A fél egykor kezdődött bajnokin az Inter viszonylag simán verte 3-1-re a bajnokságban hatodik Genoát, Roberto Mancini edző a győzelem után azon is tudott röhögni, hogy saját játékosa KO-zta a labdával.