Ennek a zseni cselnek ott kell lennie az Eb-n

2015.11.14. 20:16

Nagyot lépett Ukrajna az Eb-részvétel felé szombat kora este, amikor hazai pályán 2-0-ra megverte Szlovéniát, így magabiztosan mehet a keddi visszavágóra.

Az első gólt a 23. percben Jarmolenko rúgta, nem is akármilyet, ballal, egyetlen csellel fűzött be három védőt, majd jobbal kilőtte a hosszút.

Szeleznyov az 54.-ben szerezte a másodikat, ezzel nagyjából meg is nyugodhattak.

A szombat második Eb-pótselejtezőjén a svédek 2-1-re győzték le a dánokat. Pedig a svédek a játék képe alapján tönkre is verhették volna riválisukat, de 2-0 után, a 80. percben Nicolai Jörgensen a 80. percben, egy szöglet után lecsorgó labdát az ötös sarkáról betalpalt a kapuba.

Emil Forsberg az első félidő utolsó percében szerzett vezetést a svédeknek, majd a második játékrész elején Zlatan Ibrahimovic növelte kettőre a hazaiak előnyét. Több is lehetett volna, de a svédek sorra rontották el a ziccereket, Ibrahimovic még egy gólt lőtt, de azt les miatt nem adták meg. És a 80. percben jött Jörgensen.