Index - In English In English Eng

Guardiola kupagyőzelemmel búcsúzott Münchentől

000 B21HH
2016.05.21. 22:51
Tizenegyedszer duplázott a Bayern München, vagyis övék a bajnoki cím és a kupa is. Ez volt Guardiola 22. trófeája, a Manchester Citynél folytathatja.

120 perc alatt nem láttunk gólt a Német Kupa berlini döntőjében. A Bayern München volt aktívabb, dominált, lényegesen több helyzetet alakított ki, Ribery lövésénél például szerencséje is volt a Dortmundnak, hogy nem lett gól.

De például a 84. percben a dortmundi Aubameyang már csak Neuerrel állt szemben egy kontra végén, de gyenge megoldást választott, nem találta el a kaput.

A hosszabbításban Durm mentett nagyot – az utolsó pillanatban csúszott be -, amikor Lewandowski került szembe Bürki kapussal. Nem volt tehát gól, így büntetőkkel kellett eldönteni, melyik a jobb csapat.

• Douglas Costa - 3-4, a kapu bal oldalába lőtt, Bürki rajta volt, de nem tudta kiütni

(Borítókép: Pep Guardiola megcsókolja a trófeát miután a Bayern München megnyerte a Német Kupát. Berlin, 2016 május 21. Tobias Schwarz / AFP)