-kg-
Joó Gábor
2015.11.04. 20:53

Összefoglaló

A szerdai végeredmények Barcelona-BATE Boriszov 3-0 Roma-Bayer Leverkusen 3-2 Bayern München-Arsenal 5-1 Olympiakosz Pireusz-Dinamo Zagreb 2-1 Maccabi Tel-Aviv-Porto 1-3 Chelsea-Dinamo Kijev 2-1 Lyon-Zenit 0-2 Gent-Valencia 1-0
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 19 méterről, majdnem középről lőhetett szabadot a brazil.

• Azonnal beszorítják a Kijevet.

• A Roma lőtte a nap első gólját, Salah talált be egy gyors kontra végén. Lesz ma is 8 gól?

• Sosem kezdett még 3-ból 3 győzelemmel a Zenit a BL-ben, de ha megszerzik a negyediket ma (vagy akár egy döntetlent, és a Valencia sem kap ki), akkor biztosan nyolcaddöntősek lesznek a lefújáskor. Hulk az eddigi három BL-meccsen három gólt lőtt, de a bajnokságban is szépen termel, úgyhogy nehéz dolga lesz a franciáknak, ha meg akarják állítani.

A Valencia is úgy készül, hogy nyolcaddöntős lenne már ma, ehhez viszont nyerniük kell, és a Zenit sem kaphat ki. A spanyolok abban bízhatnak, hogy sorban 11 BL-meccsen lőttek gólt, és egy találat akár a győzelmet is jelentheti nekik. Nem szabad viszont leírni a Gentet sem, amely eddig háromszor állt fel hátrányból a csoportkörben, igaz, kétszer újra hátrányba kerültek a lefújásig.

• Két meccse maradt José Mourinhónak arra, hogy megmentse az állását a Chelsea-nél, ebből az egyik ma este jön, és nem ígérkezik könnyűnek. Az angolok csak a harmadik helyen állnak a csoportjukban, idegenben egy nagyon halvány 0-0-t tudtak összehozni a Dinamo Kijev ellen, azóta pedig sorban háromszor is kikaptak, óriási formajavulás kellene tehát tőlük.

A Maccabi Tel-Aviv 11 éve nyert utoljára csoportmeccset otthon a BL-ben, és most sem ők lesznek az esélyesek. A Porto egy győzelemmel nagyon elléphetne a csoportban (főleg, ha Londonban döntetlen lenne a végeredmény), úgyhogy a portugálok biztosan megállás nélkül támadnak majd.

• Kisebb meglepetésre az Arsenal nagyon simán verte otthon az előző fordulóban a Bayern Münchent, és a Sheffield Wednesday elleni ligakupa-vereséget nem számoljuk, akkor sorban öt meccsen nyertek. Idegenben viszont egy újabb győzelem a München ellen elképesztő bravúr lenne, és nem csak azért, mert a Bayern az idei szezonban 29-3-as gólaránnyal, csak győzelemmel hozta a hazai meccseit. Az Arsenal dolgát Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain és Aaron Ramsey sérülései is nehezítik.

Az Olympiakosz váratlanul remek helyzetben érkezett a negyedik körhöz, hiszen a csoport második helyén állnak, ráadásul ők fogadják a verhető Dinamo Zagrebet. Ha nyernének, és a Bayern is elintézné az Arsenalt, egyetlen döntetlenre kerülnének a továbbjutástól.

• Könnyű hazai meccsel folytatja a BL-szereplést a Barcelona, amely idegenben "csak" 2-0-ra verte a fehéroroszokat. A legutóbbi hazai csoportmeccsén az utolsó 10 percben fordított a Barcelona a Leverkusen ellen, ennyire szoros mérkőzésre biztosan nem kell számítani. Ha a spanyolok nyernek, a Roma viszont nem, akkor a nyolcaddöntőbe is bejutnak.

A csoport másik meccsén a Roma azután fogadja a Leverkusent, hogy idegenben előbb 0-2-ől húzott el 4-2-re, majd így is csak 4-4-es döntetlennel zártak. Mivel a Roma áll a csoport utolsó helyén, nekik mindenképp menniük kell előre, ami jól jöhet a Leverkusen gegenpressingre építő játékának. Az is növelheti a németek esélyeit, hogy a Roma utoljára hat éve, 2009-ben az Arsenal ellen hozott le kapott gól nélkül BL-meccset.