Rozsdás időutazás a magyar stadiontörténelemben

További Futball cikkek
- Sallai Roland góllal járult hozzá csapata Európa-liga-győzelméhez – videó!
- Döcögősen indult, de csak győzelemmel rajtolt a Fradi a főtáblán
- Két perc kellett Szoboszlai beállása után, fordított és végül nyert Linzben a Liverpool
- A Ferencváros győzelemmel indította az Ekl csoportkörét
- Szoboszlai Dominik is lilára vált
Stadler-stadion, Akasztó

Nyilván adta magát az akasztói stadion, ami az egyik legbizarrabb képződmény a magyar futballtörténelemben. Az egykori Stadler FC otthona elég modernnek számított, amikor felhúzták, aztán Stadler József csődjével együtt indult rohadásnak, futballmeccset ezer éve nem rendeztek már benne, most is bizonytalan a sorsa. „Ott voltam az akasztói stadion megnyitóján 1995 márciusában. Ez volt az egyetlen alkalom életemben, hogy szurkolói busszal utaztam, Fehérvárról ment a Vidi-szurkolókat szállító busz, a meccs pedig kora délután volt: előtte ünnepélyes megnyitó, ami kell.
Szürreális látvány volt a falu szélén az akkor modernnek tűnő stadion a pusztában, a stadionban ülőhelyek, hipermodern, de sosem befejezett eredményjelző. Igaz, maga a meccs borzalmas volt: null-null, arra emlékszem csak, hogy ekkor tértek vissza a csapatba a Disztl fivérek, akik addigra már jócskán túl voltak a fénykorukon, és nem töltött el bizakodással a játékuk annak ellenére sem, hogy a Stadler gyenge támadósorának köszönhetően nem volt sok dolguk. Ekkoriban volt sláger A három kismalac, melynek refrénjét a vendégszurkolók sikerrel aktualizálták is: »– Buzi Puhl, buzi Puhl, engedj be! – Nem engedlek, lófasz a seggedbe! – Bemegyek, bemegyek, szétütöm a szád!” – ebből emlékszem rá, hogy tényleg Puhl Sándor vezette a meccset.
(Fotó: Bődey János / Index)
Városi stadion, Ózd


Szojka Ferenc Stadion, Salgótarján


Oláh Gábor utcai stadion, Debrecen

Bányász stadion, Komló


Városi stadion, Tiszakécske

Buzánszky Jenő Stadion, Dorog


SZVSE-stadion, Szeged

Felső Tisza-parti Stadion, Szeged

És akkor jött a tömegpszichózis. A nézők berohantak a pályára, megkergették Németh Lajos játékvezetőt, kővel törték be az öltöző ablakait, megrongálták a vendégek buszát. Mi is ott álltunk apámmal a tüntető drukkerek között, és kizártnak tartottuk, hogy még mindig így kell nyomni Kádár János büdös kommunista csapatát, miközben az országban tombol a kibontakozás. (Tóth-Szenesi Attila)
(Fotó: Bődey János / Index)
Révész Géza utcai stadion, Siófok


Kórház utcai stadion, Békéscsaba

Városi stadion, Veszprém

Széktói Stadion, Kecskemét

Budai II László Stadion, REAC

Újmecsekaljai stadion, Pécs

A meccsre járós időszakomban Pécsre el- és onnét visszajutni elég nagy kihívásnak tűnt, úgyhogy meg se próbáltam, egy haverom viszont igen, és az ő tapasztalatai végképp elvették a kedvemet. Történt ugyanis, hogy a bátor pécsi huligánok kifigyelték a vendégszektorban, majd a vasútállomásig követték, ahol csoportosan felkérdezték, hogy mégis hogy gondolja, hogy idejön Fehérvárról szurkolni a Pécs ellen. A támadókat az sem hatotta meg, hogy nem fehérvári (hozzám hasonlóan Budapestről szurkolt a Vidinek), és egy »Ezt vidd haza Fehérvárra!« beszólás következtében be is húztak neki egy nagyot. Azt hiszem, többször ő sem ment Pécsre.” (Inkei Bence)
(Fotó: Bődey János / Index)
Hévízi úti stadion, III. kerületi TVE

Szőnyi úti stadion, BVSC

Szentmarjay Tibor Városi Stadion, Eger

Ligeti Stadion, Vác


Béke téri stadion, Csepel


Olajbányász stadion, Nagykanizsa


Grosics Gyula Stadion, Tatabánya
