Teréz
23 °C

Egy öngóllal maradt versenyben Argentína a vb-ért

2017.09.06. 07:00

A dél-amerikai labdarúgó világbajnoki selejtezőkből is már csak két kör van hátra, egyre tisztább a kép, melyik válogatottak lehetnek ott az oroszországi vb-n. A brazilok már a nyáron kivívták a kijutást, Uruguay most lépett nagyot, miután idegenben verte Paraguayt. A két sztárcsatár: Suarez és Cavani is játszott, de Valverde és egy öngól hozta ezúttal a sikert.

• Az eredmények:
  • Paraguay-Uruguay 1-2
  • Argentína-Venezuela 1-1
  • Ecuador-Peru 1-2
  • Bolívia-Chile 1-0
  • Kolumbia-Brazília 1-1

Argentínán nagyon sokat segített volna egy győzelem, az utolsó Venezuela ellen azonban a döntetlenért is harcolnia kellett, miután a második félidő elején (51. perc) hátrányba került.

Az egyenlítés hamarosan összejött egy öngóllal - a csereként beálló Acuna ment a szélen, beadásába Feltscher ért szerencsétlenül -, de Messiék így is az ötödik helyen állnak, vagyis még egy selejtezőre kényszerülnek, ha minden így marad.

Messi Icardival és Dybalával rohamozta a kaput, Argentína többször lőtt kapura (7-3 volt az arány), de csak 55 százalékos volt a labdabirtoklása, nem volt nyomasztó fölényben a leggyengébbel szemben.

Ezt a pozíciót is csak azért őrizhetik, mert Chile a mostani két játéknapból nulla ponttal jött ki, előbb Paraguaytól hazai pályán, majd Bolíviában kapott ki. Juan Antonio Pizzi kapitánnyal megnyerték 2016-ban a Copa Americát, a lendület azonban úgy tűnik kifogyott.

A két válogatottból csak az egyik juthat el az ÚJ-Zéland elleni pótselejtezőig. Peru sorrendben harmadszor nyert, ezért jutott el a negyedik helyig.