Jolán

Dárdaiék gyorsan elintézték a Bayert

2017.09.20. 21:05

Az 5. fordulót rendezték a hét közben a Bundesligában, szerdán a Hertha a Bayer Leverkusent fogadta.

Dárdai Pál csapata remekül kezdett, a 16. percben új csatáruk, az ausztrál Mathew Leckie csavart klasszisgólt. Negyedik bajnokiján negyedik gólját szerezte a Herthában.

Egy régi motoros, Kalou alig 10 percen belül duplázott, a 25.-ben már 2-0-ra vezettek. Ez egészen zseniális találat volt, Ibisevic előkészítését kevesen tudnák utánozni.

Julian Brandt a 84.-ben szépített, de a berliniek győztek, 2-1-re. Ez volt Dárdai 100. tétmeccse a Hertha kispadján.

3-2-re győzött a Hoffenheim Mainzban, ráadásul 0-2-ről fordított. A 16. percben 2-0-ra ment a Mainz, szünetre Amiri és Wagner kiegyenlített. A harmadikat Uth szerezte már a 90. perc után.

A BVB szintén nyert, 3-0-ra, Hamburgban. Kagawa, Aubameyang és Pulisic talált be, így 13 ponttal vezetik a bajnokságot, és még mindig nem kaptak gólt, 13-0 a gólkülönbségük.