Hedvig
23 °C

Két gól a 90. perc után, 3-2-es thrillert nyert a Dortmund

2018.03.11. 20:07

Egészen drámai végjátékot hozott vasárnap a Borussia Dortmund és a Frankfurt rangadója, a kezdés előtt Bundesliga 4-5. helyén álló csapatok meccsén ugyanis két gól is jött a 90. perc után – előbb a Frankfurt egyenlített ki másodszor a meccs folyamán, majd Michy Batshuayi lőtte meg második gólját a 94. percben, eldöntve a meccset.

A Dortmund egy öngóllal már a 11. percben vezetéshez jutott, innentől a hajrá kezdetéig, a 75. percig nem is született újabb találat a meccsen. Ekkor Luka Jovic egyenlített egy fejessel egy beadott szabadrúgásból, de sokáig nem örülhetett a Frankfurt, mert két perccel később Batshuayi újra megszerezte a vezetést a BVB-nek.

A hosszabbításban úgy nézett ki, a Frankfurt azért csak szerez egy pontot, Danny Blum egyenlített ki másodszorra, de a dráma még hátra volt, a Dortmund csereként beállt belgája, Batshuayi ugyanis a 94. percben újra betalált.

Győzelmével a Dortmund feljött a harmadik helyre, egy pont a hátrányuk a Schalke mögött, a Frankfurt maradt az ötödik.

Korábban a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 0-0-s döntetlent játszott a Stuttgart otthonában – Gulácsi a csütörtöki, Európa Liga-meccsen szenvedett kisebb sérülése ellenére volt ott a kapuban.